Расулжон Абдураҳимов лицензион рейтингда пешқадамлик қилмоқда
Спорт гимнастикаси бўйича Жаҳон кубогининг икки босқичи ортда қолди. Хабар берганимиздек, 4 босқич якунига кўра, ҳар бир йўналишда Париж-2024 Олимпия ўйинларининг йўлланмалари ўйналади.
Халқаро Олимпия қўмитаси ҳамда Халқаро гимнастика федерацияси ўтган босқичлардан сўнг лицензион рейтинг пешқадамларини эълон қилди. Қувонарлиси, Германияда ўтган баҳсларда параллель брусдаги машқда бронза медалини қўлга киритган ҳамюртимиз Расулжон Абдураҳимов ушбу йўналишда етакчига айланди. Спортчимизга қолган икки босқичда ҳам омад ва зафарлар тилаб қоламиз. Париж сари олға, Расулжон!

29 Февраля 2024 2077
Расулжон Абдурахимов расположился на первой позиции Олимпийского рейтинга по итогам 2 этапов Кубка мира
Завершились два этапа Кубка мира по спортивной гимнастике. Как ранее сообщалось, по итогам всех 4-этапов будут разыграны лицензии на Олимпийские игры Париж-2024.
После окончания 2 турниров Международный Олимпийский комитет и Международная федерация гимнастики объявили имена атлетов, которые возглавили лицензионный рейтинг. Приятно отметить, что после завершения соревнований в Котбусе (Германия) наш соотечественник Расулжон Абдурахимов располагается на первой позиции турнирной таблицы в упражнениях на параллельных брусьях. Напомним, что в рамках немецкого старта наш атлет удостоился бронзовой медали. Желаем Абдурахимову успехов и в остальных двух этапах Кубка мира.