Бугун самарқандлик дзюдочиларимиз жаҳон чемпионати медаллари учун курашишади
Венгриянинг Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати давом этади. Бугун эркаклар ўртасида -66 кг, аёллар ўртасида эса -52 кг вазн тоифаларидаги беллашувлар бўлиб ўтади.
Ушбу вазн тоифаларида татамига кўтариладиган вакилларимиз Сардор Нуриллаев ва Диёра Келдиёрова Самарқанд дзюдо мактаби тарбияланувчилари ҳисобланишади. Яна бир аҳамиятлиси, ҳар иккаласи ҳам март ойида Тбилиси шаҳрида ўтган “Катта дубулға” турнирининг бир кунида олтин медалларни қўлга киритишган. Бугун бўлиб ўтадиган мусобақада ҳам биргаликда шоҳсупага кўтарилишларини тилаб қоламиз. Улар жаҳон чемпионатини қуйидаги рақибларига қарши бошлашади:

Today our Samarkand judoists will fight for the medals of the World Cup
The World Judo Championship continues in Budapest. Today there will be performances among men in the weight category -66 kg and among women in the weight category -52 kg.
In these categories, Sardor Nurillaev and Diyora Keldiyorova, who are pupils of the Samarkand judo school, will enter the tatami. One one more noteworthy thing is that in March at the Grand Slam tournament in Tbilisi, both judoists won gold medals on the same day. We wish them to rise to the podium together again. Names of our judoists ' rivals:
-66 kg: Sardor Nurillaev — Indrit Kulhaj (Albania)
-52 kg: Diora Keldierova — Angelica Delgado (USA)
For information, within the framework of yesterday's program, our representatives Kemran Nurillayev (-60 kg) and Gulnur Muratbayeva (-48 kg) were defeated and completed their participation.