Бугун самарқандлик дзюдочиларимиз жаҳон чемпионати медаллари учун курашишади
Венгриянинг Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати давом этади. Бугун эркаклар ўртасида -66 кг, аёллар ўртасида эса -52 кг вазн тоифаларидаги беллашувлар бўлиб ўтади.
Ушбу вазн тоифаларида татамига кўтариладиган вакилларимиз Сардор Нуриллаев ва Диёра Келдиёрова Самарқанд дзюдо мактаби тарбияланувчилари ҳисобланишади. Яна бир аҳамиятлиси, ҳар иккаласи ҳам март ойида Тбилиси шаҳрида ўтган “Катта дубулға” турнирининг бир кунида олтин медалларни қўлга киритишган. Бугун бўлиб ўтадиган мусобақада ҳам биргаликда шоҳсупага кўтарилишларини тилаб қоламиз. Улар жаҳон чемпионатини қуйидаги рақибларига қарши бошлашади:

Сегодня наши самаркандские дзюдоисты будут бороться за медали ЧМ
В Будапеште продолжается чемпионат мира по дзюдо. Сегодня пройдут выступления среди мужчин в весовой категории -66 кг и среди женщин в весе -52 кг.
В этих категориях на татами выйдут Сардор Нуриллаев и Диëра Келдиëрова, которые являются воспитанниками Самаркандской школы дзюдо. Ещё одна примечательность, в марте месяце на турнире «Большого Шлема» в Тбилиси, оба дзюдоистов, в один день завоевали золотые медали. Мы желаем, чтобы они снова вместе поднялись на пьедестал. Имена соперников наших дзюдоистов:
-66 кг: Сардор Нуриллаев — Индрит Кулхаж (Албания)
-52 кг: Диëра Келдиëрова — Анжелика Делгадо (США)
Для сведения, в рамках вчерашней программы наши представители Кемран Нуриллаев (-60 кг) и Гулнур Муратбаева (-48 кг) потерпели поражение и завершили своё участие.