Илья Сибирцев яна бир Ўзбекистон рекордини янгилади
Сузиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Илья Сибирцев Дохада ўтаётган жаҳон чемпионатидаги иштирокини якунлади. Ҳамюртимиз 800 метрга эркин усулда сузиш дастурининг саралаш босқичида 7:53.87 дақиқа вақт кўрсатди. Қайд этиш жоиз, бу мазкур масофадаги янги Ўзбекистон рекорди сифатида қайд этилди.
Аммо ушбу натижа спортчимизга финал йўлланмаси учун етарли бўлмади ва Сибирцев мусобақадаги иштирокини якунлади. Эслатиб ўтамиз, Иляь 2 кун муқаддам 400 метрга (3:50.9) кечган саралаш босқичида ҳам янги миллий рекорд эгасига айланган эди. Тақвимга кўра, 16 февраль куни Элдорбек Усмонов баттерфляй усулда сузиш дастурида иштирок этади.

13 Февраля 2024 2319
Представитель сборной Узбекистана по плаванию Илья Сибирцев завершил своё участие на чемпионате мира в Катаре. В квалификации на дистанцию 800 метров вольным стилем наш пловец показал результат 7:53.87.
Примечательно, что этот показатель Сибирцева стал новым рекордом Узбекистана в этой дистанции. Однако, этого не хватило для выхода в финал и Сибирцев завершил своё участие в первенстве мира. Напоминаем, 2 дня назад ему также удалось установить национальный рекорд в квалификации на дистанцию 400 метров вольным стилем (3:50.9). Согласно программе ЧМ, 16 февраля ещё один представитель Узбекистана - Элдорбек Усмонов примет участие в заплыве на дистанцию 100 метров баттерфляем.