Игор Мялин Париж-2024 Олимпиадаси йўлланмасини қўлга киритди!
Қатардан ажойиб янгилик. Сувга сакраш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Игор Мялин 10 метр баландликдан сакраш баҳсларида финал йўлланмаси қатори Париж-2024 Олимпия ўйинлари лицензиясига ҳам эга чиқди.
Ҳамюртимиз ярим финал дастурида 415.80 балл билан еттинчи натижани қайд этди. Финал баҳслари кечки дастурда бўлиб ўтади. Регламентга кўра мусобақада финалга йўл олган атлетлар бир вақтда Олимпиада иштирокчисига айланишади.
Аҳамиятлиси, бу Ўзбекистон делегацияси учун сувга сакраш йўналишида Олимпия ўйинларига қўлга киритилган биринчи лицензия бўлди!

10 Февраля 2024 2910
Отличная новость от наших спортсменов по водным видам спорта! Представитель сборной Узбекистана Игорь Мялин вышел в финал чемпионата мира по прыжкам в воду с 10-метровой вышки. Помимо этого, наш атлет удостоился лицензии на Олимпийские игры в Париже.
В полуфинале Мялин занял 7-место (415.80 балла) и завоевал право выхода в финал, который состоится уже вечером. Согласно регламенту, финалисты первенства мира одновременно становятся лицензиатами Олимпийских игр.
Следует отметить, что эта лицензия на Олимпийские игры стала первой для делегации Узбекистана по прыжкам в воду!