Ёзги таътил спорт билан янада мароқли
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов Қўмитанинг вилоятлардаги вакиллари билан навбатдаги онлайн йиғилишини ўтказди. ZOOM платформасида ўтган тадбирда ёшлар орасида оммавий спорт тарғиботини кучайтириш бўйича бир қатор масалалар кўриб чиқилди.
Кун тартибида Республика бўйлаб ўтказилаётган “Спортни сев, спорт билан яша!” Республика оммавий мусобақасининг май ойи якуни ва июнь ойи режалари, ёшларнинг ёзги таътил вақтларида улар учун турли спорт мусобақаларини ташкил этиш, “Янги Ўзбекистон ёшлари, бирлашайлик” шиори остида Ёшлар ойлигини ўтказиш масалалари жой олди.
Йиғилишда асосий масала Ёшлар ойлиги доирасида (июнь ойи) амалга ошириладиган “Спорт ва ёшлар лойиҳаси”, “Ёш шахматчи”, “Ёшлар веломарафони” спорт тадбирларини кўтаринки руҳда ўтказиш, бу орқали ёшларнинг бўш вақтларини мазмунли ўтказиш бўйича фикр-мулоҳазалар билдирилди. Суҳбат давомида ҳар бир ҳудуднинг мазкур тадбирларни ўтказиш бўйича имконияти, юзага келиши мумкин бўлган муаммолари ўрганилиб, бир қатор масалалар ҳал қилинди.

Летние каникулы отличное время для занятия спортом
Первый заместитель председателя НОК Узбекистана Равшан Ирматов провёл онлайн-собрание с представителями Комитета в областях. Во время мероприятия, которое проходилo на платформе ZOOM, были обсуждены вопросы относительно усиления пропаганды массового спорта среди молодёжи.
В повестке дня рассматривались такие важные направления, как подведения итогов за май месяц Республиканского соревнования «Люби спорт, живи со спортом!», планы проведения этого массового мероприятия на июнь, организация различных спортивных соревнований для молодёжи во время летних каникул, а также, проведения месячника молодёжи под лозунгом «Молодёжь Нового Узбекистана, давайте объединимся!».
Главной темой встречи стало проведение спортивных мероприятий «Проект спорт и молодёжь», «Юный шахматист», «Молодёжный веломарафон», которые будут организованы в рамках Месячника молодёжи (июнь). В ходе встречи были изучены возможности каждого региона по проведению данных мероприятий, рассмотрены возможные проблемы и решены несколько вопросов в этом направлении.