МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматовни табриклаймиз!
Бугун МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов ўз таваллуд айёмини нишонламоқда.
Шерзод Рихсибаевич Ташматов 1979 йил 5 июнь куни туғилган. Умрининг асосий қисмини ўзбек спортини ривожлантиришга бағишлаган профессионал спорт менежери фаолияти давомида Ўзбекистон муайтай ва бокс федерацияларида муваффақиятли ишлаган. Айниқса, ўзбек боксчиларининг Рио-2016 Олимпия ўйинларидаги зафарли иштирокида бу инсоннинг хизмати беқиёс. Шерзод Ташматов, шунингдек, Осиё бокс Конфедерацияси вице-президенти, ташкилот Ижроия қўмитаси аъзоси сифатида ҳам фаолият кўрсатган. 2016 йил боксчиларимизнинг Рио-2016 Олимпиадасидаги муваффақиятидан сўнг ҳукуматимиз томонидан «Меҳнат шуҳрати» ордени билан тақдирланган.
2019 йил МОҚ раиси ўринбосари этиб сайланди. Токио Олимпиадасига тайёргарлик кўриш жараёнида Тезкор штаб раҳбари сифатида нафақат таэквондо, балки бутун делегациямиз фаолияти Шерзод Ташматовга ишониб топширилди. Шерзод Рихсибаевич раҳбарлигида таэквондочиларимиз илк бор Олимпия ўйинларига 4 та йўлланма қўлга киритишди.
Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси Шерзод Ташматовни бугунги таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик ва улкан зафарлар тилаб қолади.

Congratulations to the Deputy Chairman of the NOC Sherzod Tashmatov!
Today, Deputy Chairman of the NOC, Chairman of the WT Taekwondo Association of Uzbekistan Sherzod Tashmatov celebrates his birthday.
Sherzod Rikhsibaevich Tashmatov was born on June 5, 1979. He devoted most of his life to the development of Uzbek sports and as a professional sports manager successfully headed the Muay Thai Federation and the Boxing Federation of Uzbekistan. Especially, his merits in the success of Uzbek boxers at the Rio 2016 Olympics are great. In the same year, he was awarded the Order of "Mehnat Shukhrati". Sherzod Tashmatov, also worked as the vice-president of the Asian Boxing Confederation and a member of the executive committee of the organization.
In 2019, he was elected deputy chairman of the NOC of Uzbekistan. During the preparation for the Tokyo Olympics, Sherzod Tashmatov, as the head of the Operational Headquarters, was entrusted not only with the activities of the Taekwondo Association, but also with the entire delegation of Uzbekistan. It was during his leadership that, for the first time in the history of our country, four taekwondo athletes won licenses for Tokyo 2020.
The National Olympic Committee of Uzbekistan sincerely congratulates Sherzod Tashmatov, wishes him good health, success and prosperity.