Канвон-2024: Ўзбекистон делегацияси Олимпия шаҳарчасига жойлашди
Яна 2 кундан сўнг Жанубий Кореянинг Канвон шаҳрида IV қишки ўсмирлар Олимпиадаси старт олади. Унда қатнашадиган Ўзбекистон делегацияси Олимпия шаҳарчасидан қўним топди.
Эслатиб ўтамиз, мусобақада икки нафар спортчимиз Сабина Режепова ҳамда Рауан Раимқулов тоғ чанғиси баҳсларида иштирок этади. Делегациямиз ушбу спорт туридаги беллашувлар ўтказиладиган “Jeongseon High 1” шаҳарчасига жойлашди.
Маълумот учун, Ўйинларнинг тантанали очилиш маросими 19 январь куни бўлиб ўтади. Ҳамюртларимиз 21-22-23-24 январь кунлари турли йўналишларда медаллар учун кураш олиб борадилар.

Канвон-2024: Делегация Узбекистана прибыла в Олимпийскую деревню
Ещё через два дня в городе Канвон Южной Кореи стартуют IV юношеские зимние Олимпийские игры. К настоящему времени делегация Узбекистана уже успела расположится в Олимпийской деревне.
Напоминаем, что от имени нашей страны выступят Сабина Реджепова и Рауан Раимкулов по горнолыжному спорту. Наши представители разместились в городке "Jeongseon High 1".
Для сведения, торжественная церемония открытия Игр состоится 19 января. Наши соотечественники выступят 21-22-23-24 января и будут бороться за медали в разных программах.