Оғир атлетикачиларимиз Бокуда тайёргарликни давом эттиришмоқда
Оғир атлетика бўйича Ўзбекистон эркаклар терма жамоаси келаси ой Тошкентда ўтадиган Осиё чемпионатига пухта тайёргарлик кўриш мақсадида Озарбайжонга жўнаб кетгани ҳақида маълум қилган эдик. Ҳамюртларимиз Боку шаҳрида мусобақадан аввал сўнгги ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда.
Бош мураббий Баҳром Мендибоевнинг сўзларига кўра, спортчилар махсус техник ҳаракатлар устида ишлашмоқда. Машғулотларда озарбайжонлик спортчилар ҳам иштирок этяпти. Атлетларимиз Осиё чемпионатининг дастурига қараб 31 январь (енгил вазн тоифасидагилар) va 4 февраль (оғир вазн тоифасидагилар) кунлари Тошкентга қайтиб келишади. Маълумот учун, қитъа биринчилиги 2-10 февраль кунлари ўтказилади.

Тяжелоатлеты Узбекистана продолжают тренировки в Баку
Ранее сообщалось, что с целью подготовки к предстоящему чемпионату Азии по тяжёлой атлетике, который пройдёт в Ташкенте в следующем месяце, мужская сборная Узбекистана отбыла в Азербайджан. В настоящее время, наши представители проводят заключительный этап тренировок в Баку.
Как отмечает главный тренер Бахром Мендибоев, узбекские тяжелоатлеты работают над улучшением технической подготовки. На тренировках также присутствуют и азербайджанские спортсмены. В зависимости от время выступлений на чемпионате Азии, наши представители вернутся в Ташкент 31 января и 4 февраля. Для сведения, первенство континента пройдёт 2-10 февраля.