МОҚнинг узоқ йиллик ҳамкори Анвар Авазхўжаев 75 ёшда!
Бугун профессионал фотограф ва оператор, ўз ишининг фидойи инсонларидан бири Анвар Авазхўжаев 75 ёшни қарши олди.
Анвар Авазхўжаев 1946 йил Тошкентда туғилган. Бу инсон Ўзбекистон МОҚ ташкил топгандан бери Қўмита билан яқин ҳамкорлик қилиб келади. Шу пайтгача Ўзбекистон делегацияси билан 6 та ёзги ва 1 та қишки Олимпия ўйинларида, шунингдек, Осиё ўйинлари ва бошқа бир қатор йирик мусобақаларда делегациямиз билан иштирок этган. МОҚ медиасининг архивидан жой олган аксарият қимматбаҳо материалларнинг ижодкори ҳисобланади. Фаолияти давомида “Ўзбектелефильм” студиясида операторлик қилиб, 400 дан ортиқ ҳужжатли фильмларни ишлаган ва уларнинг 50 дан ортиғи ўзбек спортига оиддир.
Ўзбек спортининг тарихини шакллантириб бораётган бундай инсоннинг таваллуд куни бугун муносиб нишонланди. МОҚда ўтган тадбирда Рустам Шоабдураҳмонов бошчилигидаги Қўмита раҳбарияти, Туризм ва спорт вазирлиги мутасаддилари, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов, Ўзбекистон Касаба уюшмалари федерацияси спорт бошқармаси бошлиғи Баҳодир Тожиев иштирок этишди.
Тадбирда мутасаддилар сўз олиб Анвар Авазхўжаевнинг узоқ йиллик фаолияти, ўзбек спортида қилгани ишлари учун ташаккур айтиб, эсдалик совғаларни топширишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Анвар Авазхўжаевни таваллуд айёми билан табриклаб, у кишига узоқ умр, сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Anvar Avazkhuzhayev, a close partner of the NOC, has turned 75 years old!
Anvar Avazkhuzhayev, a professional photographer and cameraman, a famous representative of Uzbek sports, has turned 75 years old today.
Anvar Avazkhuzhayev was born in 1946 in Tashkent. Since its foundation, the NOC of Uzbekistan has been a close partner of the Committee. So far, as part of the delegation of Uzbekistan, he has participated in 7 Olympic Games (6 summer and 1 winter), as well as at the Asian Games and many other major competitions. Most of the archive, which is stored in the NOC media group, is the work of this talented person. During his career, he was a cameraman for Uzbektelefilm, shot more than 400 documentaries, about 50 of them are devoted to Uzbek sports.
The birthday of this famous person, who forms the history of Uzbek sports, was worthily celebrated. The solemn event was held in the NOC and was attended by the leadership of the Committee headed by Rustam Shaabdurakhmanov, representatives of the Ministry of Tourism and Sports, Chairman of the Council of Sports Veterans of Uzbekistan Bahodir Mahsitov, head of the sports department of Trade Unions of Uzbekistan Bahodir Tojiev.
Speaking at the event, the officials thanked Anvar Avazkhuzhayev for his fruitful work in Uzbek sports and presented him with memorable gifts.