Мерганларимиз лицензион мусобақаларга тайёргарлик кўришмоқда
Ўқ отиш ва стенддан отиш бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари айни кунларда БААнинг Ал Айн шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб боришмоқда. Ушбу йиғин келаси ой ўтадиган литсензион Осиё чемпионатларига тайёргарлик вазифасини ўтаб беради.
Ўқ отиш бўйича жамоамиз келаси йилнинг 2 январь куни Индонезияга, стенддан отиш бўйича мерганларимиз эса 10 январь куни Қувайтга йўл олишади. Ҳар икки жамоамиз ҳам Париж-2024 Олимпиадасига йўлланма берувчи қитъа биринчилигида иштирок этиши режалаштирилган. Айни пайтда йиғин ўзининг сўнгги босқичида бўлиб, мураббийлар штаби спортчиларни махсус дастур асосида шуғуллантирмоқда.

Наши стрелки готовятся к важным стартам
Представители сборной Узбекистана по стрелковому спорту (пулевая и стендовая стрельба) в эти дни проводят учебно-тренировочные сборы в городе Аль-Айн (ОАЭ). Данные сборы послужат основным этапом подготовки к лицензионным чемпионатам Азии, которые пройдут в следующем месяце.
Сборная Узбекистана по пулевой стрельбе 2 января вылетит в Индонезию, а по стендовой стрельбе - 10 января в Кувейт. Обе наши сборные команды будут участвовать в лицензионных первенствах континента. В настоящее время сборы находятся в завершающей стадии и тренерский штаб готовит спортсменов по специальной программе.