Дунёни лол қолдирган йирик спорт тадбирлари ташкилотчилари “Тошкент-2025” лойиҳаларига жалб этилмоқда
Шу кунларда Гэвин Фенг бошчилигидаги Хитойнинг “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” компаниясининг раҳбарияти пойтахтимизда меҳмон бўлиб турибди. Бугун Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлигида ташкилот мутасаддилари билан учрашув бўлиб ўтди. Меҳмонларни вазир Адҳам Икрамов кутиб олди. Шунингдек, учрашувда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳам иштирок этди.
Ушбу ташкилот узоқ йиллардан бери маданият, спорт ва туризм соҳаларида фаолият олиб боради. Унинг асосий йўналиши йирик тадбирларнинг бадиий қисмларини ташкиллаштириш, сценарийсини ишлаб чиқиш ва объектларни замонавий технологиялар билан жиҳозлаш ҳисобланади. Хусусан, Пекин-2022 қишки Олимпия ва Ханчжоу-2022 ёзги Осиё ўйинлари, шунингдек, бошқа кўплаб йирик спорт тадбирларининг тантанали очилиш ҳамда ёпилиш маросимлари “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” томонидан саҳналаштирилган.
Самимий руҳда ўтган учрашув давомида Хитой томони “Тошкент-2025” ёшлар Осиё ўйинларининг очилиш ва ёпилиш маросимлари, мусобақалар ўтказиладиган объектларни замонавий технологиялар билан жиҳозлаш бўйича ўз таклифларини илгари сурди. Ўз навбатида, Адҳам Икрамов тантанали маросимлар миллатимиз тарихи, бой маданий мероси, узоқ асрларга бориб тақаладиган давлатчилиги ва ёрқин келажагини ифодалаб бериши, шунингдек, барча мухлисларга кўтаринки кайфият улашиши муҳимлигини билдирди.
Куннинг иккинчи ярмида учрашувнинг мантиқий давоми Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси биносида ўтди. Унда МОҚ ва “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” ўртасида ҳамкорлик меморандуми имзоланди.
Тадбир якунида Хитой компанияси томонидан билдирилган таклифлар яхшилаб ўрганиб чиқилиши ва ҳар иккала томонни қаноатлантирадиган тақдирда ҳамкорликнинг келгуси қадамлари бўйича келишиб олинди.

18 Декабря 2023 2398
Организаторы крупных спортивных мероприятий мирового масштаба привлекаются к проектам "Ташкент-2025"
В эти дни в столице пребывает руководство Китайской компании “Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd” во главе Гэвина Фенга. Сегодня в Министерстве молодёжной политики и спорта состоялась встреча с ответственными лицами организации. Гостей встретил Министр молодёжной политики и спорта Узбекистана Адхам Икрамов. На встрече также присутствовал Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов.
Эта организация уже много лет ведёт свою деятельность в сфере культуры, спорта и туризма. Основным направлением является организация художественной части крупных мероприятий, разработка сценариев и оснащение объектов современными технологиями. В частности, церемонии открытия и закрытия зимних Олимпийских игр 2022 года в Пекине и летних Азиатских игр 2022 года в Ханчжоу, а также многие другие крупные спортивные мероприятия были проведены компанией "Zhejiang Dafeng Industry Co.,Ltd".
В ходе встречи, которая прошла в дружеской обстановке, китайская сторона выдвинула свои предложения по проведению церемоний открытия и закрытия юношеских Азиатских игр «Ташкент-2025», а также оснащению объектов соревнований современными технологиями. В свою очередь Адхам Икрамов отметил важность церемонии, в ходе которой необходимо продемонстрировать богатую историю, культурное наследие, многовековые традиции и великое будущее нашей страны, а также, зарядить позитивной энергией и поднять настроение всем болельщикам.
Во второй половине дня состоялось продолжение встречи в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана. Во время мероприятия был подписан меморандум сотрудничества между НОК и "Zheijang Dafeng Industry Co.,Ltd".
Во конце беседы было отмечено, что предложения Китая относительно сотрудничества будут подробно рассмотрены и в случае удовлетворения требований обеих сторон, предпримутся дальнейшие шаги.