Хитойнинг «CAMCE» компанияси раҳбарияти билан Олимпия шаҳарчаси ва бошқа қурилиш лойиҳалари муҳокама қилинди
Хитой компанияси билан «Тошкент-2025» ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинлари учун қурилаётган Олимпия шаҳарчасидаги иншоотларни янада такомиллаштириш ва бошқа лойиҳалар кўриб чиқилди.
Бугун Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адҳам Икрамов «САМСЕ» компаниясининг Ўзбекистондаги бош вакиллари Гуо Зижие ва Хан Хуэли билан учрашди. Шунингдек, унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов ҳам иштирок этишди.
Учрашувда томонлар Олимпия шаҳарчасидаги қурилиш ишларини жадаллаштириш, иш самарадорлигини ошириш каби мавзуларни муҳокама қилишди. Компания мамлакатимиз мезбонлик қиладиган «Тошкент-2025» ёшлар Осиё ва Пара Осиё ўйинларига тайёргарлик кўриш бўйича ўз таклифларини илгари сурди.
Ўз навбатида, Олимпия шаҳарчасини янада кенгайтириш, шунингдек, ҳар бир спорт мажмуаси бўйича ишларни сифатли ташкил этиш ҳамда келгуси режалар бўйича фикр алмашилди.

13 Декабря 2023 2139
С руководством китайской компании "CAMCЕ" обсуждено строительство Олимпийской деревни и другие проекты
Было рассмотрено с китайской компанией дальнейшее совершенствование объектов и другие проекты в строящемся Олимпийском городке для юношеских Азиатских и Пара Азиатских игр "Ташкент-2025".
Сегодня министр Молодёжной политики и спорта Адхам Икрамов встретился с главными представителями компании “САМСЕ” в Узбекистане Гуо Зиджие и Хан Хуели. Также во встрече приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов и первый заместитель председателя Комитета Равшан Ирматов.
В мероприятии стороны обсудили такие темы, как ускорение строительных работ в Олимпийском городке, повышение эффективности работы. Зарубежная компания выдвинула свои предложения по подготовке к юношеским Азиатским и Пара Азиатским играм "Ташкент-2025".
В свою очередь, состоялся обмен мнениями по дальнейшему расширению Олимпийского городка, а также по качественной организации работы по каждому спортивному комплексу.