Таэквондочиларимиз навбатдаги йиғинда
Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларидан сўнг таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси яна ўқув-машғулот йиғинларига қайтди. Павел Хан бошчилигидаги терма жамоамиз ассоциация базасида машғулотларни олиб бормоқда.
Мазкур йиғин декабрь ойида Англияда бўлиб ўтадиган якуний Гран-при, қолаверса, Хитой мезбонлик қилувчи лицензион “Катта дубулға” турнирларига тайёргарлик вазифасини ўтаб беради. Режага кўра, ундан аввал ҳамюртларимиз 9-10 ноябрь кунлари WT Президенти кубоги учун Иорданияда ўтадиган G2 таснифидаги турнирда иштирок этишади. Машғулотларда терма жамоанинг асосий ва захира таркиб спортчилари қатнашмоқда.

31 Октября 2023 1983
После завершения Азиатских игр Ханчжоу-2022 сборная Узбекистана по таэквондо WT возобновила тренировочный процесс. Наша команда, под руководством Павела Хана проводит учебно-тренировочные сборы на базе ассоциации.
Данные тренировки послужат основным этапом подготовки перед началом турнира Гран-при, который пройдёт в декабре в Англии, а также, лицензионного соревнования "Большого шлема" в Китае. Согласно, плану, узбекские таэквондисты также 9-10 ноября примут участие в турнире G2 за Кубок Президента WT в Иордании. В учебно-тренировочном сборе занимаются представители основного и резервного состава.