Слаломчиларимиз лицензион Осиё чемпионатида иштирок этишмоқда
Айни кунларда Япониянинг Токио шаҳрида слаломда эшкак эшиш бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтмоқда. Мусобақа яккалик дастурларида Париж-2024 Олимпия ўйинларига йўлланмалар тақдим қилиши билан янада аҳамиятли. Ҳозирга келиб, жамоавий дастурдаги баҳслар якунланди. Унда ҳам каноэ, ҳам байдарка дастурларида иштирок этган йигитларимиз кумуш медалларга эга чиқишди.
Бугун яккалик йўналишида саралаш беллашувлари якунланди. Унда қатнашаётган каноэчиларимиз Абубакр Буканов, Алибек Темиргалиев ҳамда Анвар Клевлеев, шунингдек, слаломчиларимиз Баркамол Мирзаҳамдамов, Жонибек Темиргалиев ва Шаҳобиддин Болтабоев юқори натижа қайд этиб, ярим финалчилар қаторидан жой олишди.
Энди улар эртага финал ва Олимпиада йўлланмаси учун курашни давом эттиришади. Қоидага кўра, фақатгина ўз йўналишида ғолиб бўлган спортчилар Париж-2024 йўлланмасига сазовор бўлишади.

28 Октября 2023 2136
В настоящее время в городе Токио Японии проходит чемпионат Азии по гребному слалому. Данное первенство континента примечательно тем, что участники индивидуальной программы имеют шанс выиграть путёвки на Олимпийские игры Париж-2024. К настоящему времени уже завершились выступления в командном направлении. Следует отметить, что наши байдарочники и каноисты завоевали серебряные медали.
Сегодня завершился отбор в одиночной программе. Среди наших каноистов - Абубакр Буканов, Алибек Темиргалиев, Анвар Клевлеев и слаломистов - Баркамол Мирзахамдамов, Жонибек Темиргалиев, Шахобиддин Болтабоев вошли в список полуфиналистов чемпионата.
Теперь же они будут бороться за выход в финал и за путевки ОИ Париж-2024. Согласно регламенту, только победителям в своём направлении, будут вручены путёвки Олимпиады в Париже.