Бир гуруҳ спорт фидойилари I даражали “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони билан тақдирланишди
Ўзбекистон фахрийларини ижтимоий қўллаб-қувватлаш “Нуроний” жамғармаси ҳамда Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ўзаро ҳамкорликда кўплаб хайрли ишларни амалга ошириб келмоқда. Олимпия шон-шуҳрати музейида бир гуруҳ спортимиз фахрийларига I даражали “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони топширилди.
Мазкур тадбирда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Дурдона Раҳимова, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Касимов, “Нуроний” жамғармаси раисининг ўринбосари Шароф Убайдуллаев, мамлакат спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов иштирок этишди. Тадбирда сўз олган расмийлар давлатимиз томонидан аҳолининг ҳар бир қатлами, хусусан, фахрийларга кўрсатилаётган эътибор ва ғамхўрлик ҳақида алоҳида тўхталиб ўтишди.
Жамғарма Васийлик кенгашининг қарори билан қарори билан узоқ йиллар юртимиз спортининг ривожига ҳисса қўшган Лев Югай, Анвар Авазхўжаев, Шуҳрат Нажимов, Баҳодир Билолов, Александр Истомин, Вячеслав Солохо, Клара Шокиржонова, Владимир Пятаев, Ринат Юнусов, Бахтиёр Ражабов, Азим Алимовлар I даражали “Меҳнат фахрийси” кўкрак нишони билан тақдирланишди. Ўз ўрнида, фахрийларимиз давлатимиз томонидан кўрсатилган ушбу эҳтиромдан мамнун эканликларини билдириб, юртимиз фаровонлиги учун қўлларини дуога очишди.

24 Октября 2023 2835
Совет ветеранов спорта Узбекистана совместно с Фондом по социальной поддержке ветеранов Узбекистана «Нуроний» реализовал множество проектов для нашего старшего поколения. В музее "Олимпийской славы" группе ветеранов нашего спорта был вручен нагрудной знак «Ветеран труда» I степени.
В мероприятии приняли участие заместитель Министра молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова, Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета Узбекистана Ойбек Касимов, заместитель председателя фонда «Нуроний» Шароф Убайдуллаев и председатель Совета ветеранов спорта страны Баходир Махситов. В ходе мероприятия выступили официальные лица, особо отметив внимание и заботу, которая оказывается со стороны государства всем слоям населения страны, особенно ветеранам.
Решением Совета попечителей Фонда Лев Югай, Анвар Авазходжаев, Шухрат Нажимов, Бахадир Билолов, Александр Истомин, Вячеслав Солохо, Клара Шокиржонова, Владимир Пятаев, Ринат Юнусов, Бахтиёр Раджабов, Азим Алимов, которые уже многие годы вносят вклад в развитие спорта в нашей стране, были награждены нагрудным знаком «Ветеран труда» I степени. В свою очередь ветераны выразили почтение и благодарность за такое внимание.