Ислом бирдамлиги спорт федерацияси Ўзбекистон делегациясининг Осиё ўйинларидаги натижасини эътироф этди
Ханчжоу-2022 XIX ёзги Осиё ўйинларидан сўнг бир қатор халқаро ташкилотлар мусобақа якуни бўйича ўз йўналишларидаги таҳлилларни эълон қилинмоқда. Аҳамиятли томони, Ислом бирдамлиги спорт федерацияси ушбу ташкилотга аъзо мамлакатларнинг натижаларини эълон қилди ва унда Ўзбекистон делегацияси биринчи ўринда эътироф этилди.
Шунингдек, кучли учликдан Эрон ва Баҳрайн делегациялари ўрин эгаллаган. Эслатиб ўтамиз, ҳамюртларимиз Осиё ўйинларида 22 та олтин, 18 та кумуш ва 31 та бронза, жами 71 та медаль жамғариб, медаллар сони ва сифати бўйича ўз тарихидаги энг яхши натижани қайд этди.

16 Октября 2023 1791
Спортивная федерация Исламской солидарности отметила успех Узбекистана на Азиатских играх Ханчжоу-2022
После завершения XIX летних Азиатских игр Ханчжоу-2022 многие международные организации начали публиковать результаты, относительно итогов соревнований. Спортивная федерация Исламской солидарности опубликовала итоги достижений стран-членов этой организации. Примечательно, что делегация Узбекистана возглавила этот список.
В тройку лидеров также вошли Иран и Бахрейн. Напомним, что на Азиаде в Ханчжоу наши соотечественники завоевали 22 золотые, 18 серебряных и 31 бронзовую медали, показав лучший результат в своей истории по количеству и качеству медалей.