Фахрийларимиз дзюдочи қизларимизнинг жаҳон чемпионатига тайёргарлигини кузатишди
6-13 июнь кунлари Венгриянинг Будапешт шаҳрида дзюдо бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтади. Баҳодир Махситов бошчилигидаги Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгaши Ўзбекистон дзюдо федерациясида шуғулланаётган терма жамоамиз вакилларининг машғулотини кузатди.
Ҳозирда эркаклар терма жамоамиз Грузияда мусобақага сўнгги тайёргарлик босқичини олиб бормоқда. Қизларимиз эса Тошкентда жаҳон чемпионатига ҳозирлик кўришяпти. Фахрийларимиз ташриф давомида дзюдочи қизларимиз билан уларнинг тайёргарлиги, саломатлиги, режалари ҳақида суҳбатлашишди. Ўз ўрнида қизларимиз учун яратиб берилган шароитлар юқори эканлигини таъкидлаб, бўлажак жаҳон чемпионатида уларга омад ва зафарлар тилаб ўтишди.
Будапештдаги дунё биринчилигидан сўнг ушбу спорт турида Токио-2020 рейтинг даври якунланади. Шундан сўнг Олимпия ўйинларида иштирок этувчи барча дзюдочилар номи маълум бўлади.

Veterans watched the preparation of our judoists
On June 6-13, the World Judo Championship will be held in Budapest (Hungary). The Council of Sports Veterans of Uzbekistan, headed by Chairman Bahodir Mahsitov, watched the classes of our girls who train at the Judo Federation of Uzbekistan.
Now the men's national judo team is conducting the final stage of training in Georgia, and the girls are preparing in Tashkent. The veterans talked with the judoists and asked about their training, health and plans for the future. In turn, they noted that all the necessary conditions have been created for the preparation of athletes and wished them good luck at the upcoming World Championships.
After the World Championship in Budapest, the collection of Tokyo 2020 rating points for judoists will be completed. Then the names of all the judoists who will participate in the Olympics will be known.