Халқаро экспертлар иштирокида онлайн вебинар ўтказилади
Замонавий спортда атлетларни тақиқланган моддалардан сақлаш энг долзарб мавзулардан бири ҳисобланади. 17 октябрь куни Миллий антидопинг агентлиги томонидан мазкур йўналишда онлайн вебинар ташкил этилмоқда.
Соат 14:00 да бошланадиган тадбир “Спортда тақиқланган моддалар ва усуллардан терапевтик истиснолар тарзида фойдаланиш” мавзусида ўтказилиб, унда халқаро экспертлар бу бўйича ўз билим ва кўникмалари билан ўртоқлашишади. «ZOOM» платформасида ташкил этиладиган тадбирда Республикамиздаги спорт таълим муассасаларида фаолият олиб бораётган тиббиёт ходимлари, спорт федерациялари ва ассоциацияларнинг шифокор ҳамда мураббийлари иштирок этиши мумкин. Вебинарда қатнашмоқчи бўлганлар учун Агентликнинг ижтимоий тармоқдаги саҳифаларида батафсил маълумот берилади.

Состоится вебинар с участием международных экспертов
Одним из актуальных вопросов и задач в современном спорте - защита атлетов от использования запрещённых препаратов. 17 октября Национальным Антидопинговым агентством Республики Узбекистан на данную тему будет организован онлайн-вебинар для медицинских работников и тренеров Федераций и Ассоциаций, а также, ведущих свою деятельность в спортивных образовательных учреждениях Республики.
Данная встреча пройдёт на платформе «ZOOM» в 14:00 с участием международных экспертов на тему «Использование запрещённых препаратов и методов в спорте как терапевтические исключения». Всем желающим принять участие в данном вебинаре будет предоставлена подробная информация в социальных сетях Агентства.