Енгил атлетикачиларимиз мамлакат очиқ чемпионатида куч синашишмоқда
Хабар берганимиздек, бугун пойтахтимизда енгил атлетика бўйича мамлакат очиқ чемпионати старт олди. Мазкур мусобақада Қирғизистон ва Тожикистон терма жамоаси вакиллари ҳам иштирок этишмоқда. Аҳамиятлиси, унда атлетлар Токио-2020 Олимпиада нормативларини бажариш орқали лицензияларни қўлга киритишлари мумкин.
Чемпионатнинг саралаш баҳсларини МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ҳам кузатиб борди. МОҚ раҳбари ташриф давомида Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси мутасаддилари билан учрашиб, ташкилий ишлар бўйича фикр алмашди ва атлетларимизга омад тилаб ўтди.
Бугуни дастурда Екатерина Воронина, Светлана Радзивил, Надия Дусанова, Сафина Садуллаева каби ҳамюртларимиз иштирок этишмоқда. Эътиборингизга мусобақа жараёнидан фотосуратларни ҳавола этамиз. Тўлиқ натижалар билан келгуси хабарларимизда таништириб ўтамиз.

Our athletes take part in the open championship of the country
As we previously reported, the open Championship of Uzbekistan in athletics started today in the capital. Representatives of the national teams of Kyrgyzstan and Tajikistan also take part in the competition. It is noteworthy that the participants of the competition have a chance to win the Tokyo 2020 licenses by meeting the Olympic standard.
The NOC Chairman Rustam Shaabdurakhmanov watched the qualifying stage of the championship. During his visit, the head of the NOC met with representatives of the Athletics Federation, exchanged views on organizational issues and wished good luck to our athletes.
Today's program features the leaders of our national team-Ekaterina Voronina, Svetlana Radzivil, Nadia Dusanova, Safina Sadullayeva. We will inform you about the detailed results of the championship in the following news.