Енгил атлетикачиларимиз мамлакат очиқ чемпионатида куч синашишмоқда
Хабар берганимиздек, бугун пойтахтимизда енгил атлетика бўйича мамлакат очиқ чемпионати старт олди. Мазкур мусобақада Қирғизистон ва Тожикистон терма жамоаси вакиллари ҳам иштирок этишмоқда. Аҳамиятлиси, унда атлетлар Токио-2020 Олимпиада нормативларини бажариш орқали лицензияларни қўлга киритишлари мумкин.
Чемпионатнинг саралаш баҳсларини МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ҳам кузатиб борди. МОҚ раҳбари ташриф давомида Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси мутасаддилари билан учрашиб, ташкилий ишлар бўйича фикр алмашди ва атлетларимизга омад тилаб ўтди.
Бугуни дастурда Екатерина Воронина, Светлана Радзивил, Надия Дусанова, Сафина Садуллаева каби ҳамюртларимиз иштирок этишмоқда. Эътиборингизга мусобақа жараёнидан фотосуратларни ҳавола этамиз. Тўлиқ натижалар билан келгуси хабарларимизда таништириб ўтамиз.

Наши легкоатлеты принимают участие в открытом чемпионате страны
Как ранее нами сообщалось, сегодня в столице стартовал открытый чемпионат Узбекистана по лёгкой атлетике. В соревновании также принимают участие и представители сборной Кыргызстана и Таджикистана. Примечательно, что участники соревнования имеют шанс завоевать лицензии Токио-2020, выполнив Олимпийский норматив.
За отборочным этапом чемпионата наблюдал председатель НОК Рустам Шаабдурахманов. Во время своего визита руководитель НОК встретился с представителями федерации лёгкой атлетики, обменялся мнениями относительно организационных моментов и пожелал удачи нашим атлетам.
В сегодняшней программе выступают лидеры нашей сборной — Екатерина Воронина, Светлана Радзивил, Надия Дусанова, Сафина Садуллаева. С подробными результатами чемпионата мы ознакомим вас в следующих новостях.