Тошкент вилояти ёшларини Мустақиллигимизнинг 30 йиллик байрамига муносиб совға кутмоқда
МОҚ раисининг биринчи ўринбосари, ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Ирматов бошчилигидаги ишчи гуруҳ Тошкент вилояти ҳокими, вилоят футбол ассоциацияси раҳбари Даврон Ҳидоятов билан учрашди. Унда вилоятда оммавий спорт тарғиботини кучайтириш, ёшларнинг спортга бўлган қизиқишларини янада ошириш масалаларига бағишланган бир қатор истиқболли режалар муҳокама қилиб олинди. Вилоятнинг футбол ва умуман спорт борасидаги имкониятлари улкан эканлиги учрашув давомида алоҳида таъкидланди.
Суҳбатнинг асосий мавзуларидан бири Тошкент вилоятида Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллик тантанасига муносиб тайёргарлик кўриш масалаларини муҳокама қилиш бўлди. Унда энг улуғ, энг азиз байрамимизга бағишлаб, спортнинг 30 туридан Тошкент вилоятининг мини-олимпиадасини ўтказиш бўйича ижобий келишувга эришилди. Эндиликда томонлар ўртасида мазкур мусобақани ташкил этиш бўйича махсус ишчи гуруҳ тузилади ва тез орада амалий ишлар бошлаб юборилади. Таъкидлаш жоиз, мазкур лойиҳа вилоятнинг ёш спортчилари учун унутилмас тадбир бўлиши кутилмоқда.
Самимий руҳда ўтган учрашувда Тошкент вилоятида ўйин спорт турлари ва яккакураш йўналишларини янада ривожлантириш, ЎзДЖСТУ, Чирчиқ Олимпия захиралари коллежи, футбол бўйича Олий спорт маҳорати мактаблари фаолиятини такомиллаштириш бўйича ҳам бир қатор режалар муҳокама қилиб олинди. Қолаверса, Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларига тайёргарлик кўраётган вилоят атлетларини ҳар томонлама қўллаб-қувватлаш, уларнинг ижтимоий ҳолатини назорат қилиб туриш бўйича ҳамкорлик йўлга қўйилиши таъкидланди.

Для молодёжи Ташкентской области готовиться большой подарок накануне 30-летия Независимости Узбекистана
Рабочая группа во главе первого заместителя председателя НОК, первого вице-президента АФУ Равшана Ирматова встретилась с хокимом Ташкентской области, руководителем ассоциации футбола области Давроном Хидоятовым. Во время встречи был обсужден ряд перспективных планов по усилению популяризации массового спорта в регионе с целью дальнейшего повышения интереса молодёжи к спорту. В ходе встречи было отмечено, что область имеет большой потенциал как в футболе, так и в остальных видах спорта в целом.
Одной из обсуждаемых тем встречи стало рассмотрение вопросов подготовки к 30-летию Независимости Республики Узбекистан в Ташкентской области. Была достигнута договоренность о проведении в Ташкентской области мини-олимпиады по 30 видам спорта, посвященной нашему самому большому и дорогому празднику. Между сторонами будет создана специальная рабочая группа по организации соревнований, и в ближайшее время начнётся работа в этом направлении. Следует отметить, что этот проект станет незабываемым событием для юных спортсменов региона.
На встрече также был обсужден ряд планов по дальнейшему развитию игровых видов спорта и единоборства в Ташкентской области, совершенствованию деятельности Узбекского Государственного университета физической культуры и спорта, колледжа Олимпийского резерва Чирчика и школ Высшего спортивного мастерства по футболу. Кроме того, было отмечено, что сотрудничество будет налажено для оказания всесторонней поддержки региональным спортсменам, готовящимся к Олимпийским и Паралимпийским играм Токио-2020, для контролирования их социального положения.