Осиё ўйинларида совриндор бўлган таэквондочиларга эсдалик совғалари топширилди
Таэквондо WT бўйича Ўзбекистон терма жамоаси ортда қолган кунлар давомида 1 та олтин, 1 та кумуш ва 3 та бронза медалларини жамғаришга улгурди. Бугунги беллашувлардан кейин Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов, МОҚ раиси ўринбосари, мамлакат таэквондо WT ассоциацияси раиси Шерзод Ташматов спортчиларни табриклашди.
Анъанага мувофиқ, мусобақада шоҳсупага кўтарилган барча спортчиларга вазирлик ва МОҚнинг эсдалик совғалари топшириб келинмоқда. Расмийлар таэквондончиларимизни эришган муваффақиятлари билан қутлаб, уларнинг келгуси фаолиятида ҳам омад тиладилар.
Маълумот учун, Осиё ўйинлари доирасида таэквондо баҳслари давом этади. Эртага ҳамюртларимиздан Светлана Осипова ҳамда Никита Рафалович даянга чиқишади.

Таэквондистам, отличившимся на Азиатских играх, вручили памятные подарки
Сборная Узбекистана по таэквондо WT за эти дни завоевала 1 золотую, 1 серебряную и 3 бронзовые медали. После сегодняшних соревнований заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов, заместитель председателя НОК, председатель Ассоциации таэквондо страны Шерзод Ташматов поздравили отличившихся спортсменов.
По традиции всем атлетам, поднявшимся на пьедестал почёта на комплексных соревнованиях, вручаются памятные подарки Министерства и НОК. Официальные лица поздравили узбекских таэквондистов с достигнутыми успехами и пожелали удачи в их дальнейшей карьере.
Для информации, состязания по таэквондо в рамках Азиатских игр ещё не завершились. Завтра на даян выйдут наши соотечественницы Светлана Осипова и Никита Рафалович.