21 Сентябр 2023 2714
Бугун Ислом Каримов номидаги Тошкент халқаро аэропортида Ханчжоу-2022 XIX Осиё ўйинларида иштирок этадиган Ўзбекистон делегациясини тантанали кузатиш маросими бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон Республикаси Бош вазири Абдулла Арипов иштирок этди.
Тадбирни очиб берган Абдулла Нигматович Осиё ўйинларига тайёргарлик йўлида Президентимиз томонидан барча шароитлар яратиб берилганини таъкидлаб, спортчиларимизга омад тилади. Шундан сўнг Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов ҳам сўз олиб, спортчиларимизга фахрийлар номидан ўзининг илиқ тилакларини йўллади.
Қиличбозлик бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати совриндори, катталар ўртасида Осиё чемпиони Зайнаб Дайибекова эса спортчиларимиз номидан сўзга чиқиб, муросасиз беллашувларда медаллар қўлга киритиш учун бор куч ва шижоатларини ишга солишини билдирди. Тадбир якунида Абдулла Арипов қиличбозимиз Зайнаб Дайибековага Ўзбекистон Республикаси Давлат байроғини топширди.
Шунинг билан, тантанали тадбир ўз якунига етди. Делегация аъзолари давлатимиз томонидан ажратилган махсус “Dream Liner” самолётида чартер рейси билан Ханчжоу томон йўл олди.

21 Сентября 2023 2707
Сегодня в Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова состоялась торжественная церемония проводов делегации Узбекистана, которая примет участие в XIX Азиатских играх Ханчжоу-2022. В мероприятии принял участие Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов.
Открывая мероприятие, Абдулла Нигматович пожелал удачи отечественным спортсменам, отметив, что в ходе подготовки к Азиатским играм Президентом были созданы все необходимые условия. После этого председатель совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов также обратился с теплыми пожеланиями к атлетам от имени ветеранов.
А Зайнаб Дайибекова, призёр молодёжного первенства планеты по фехтованию, чемпионка Азии среди взрослых, выступая от имени отечественных спортсменов, отметила, что приложит все усилия, чтобы завоевать медали в бескомпромиссных соревнованиях. В завершение мероприятия Абдулла Арипов вручил Зайнаб Дайибековой Государственный флаг Республики Узбекистан.
Таким образом, мероприятие подошло к концу. Члены делегации оправились в Ханчжоу на самолете "Dream Liner" чартерным рейсом, который был выделен государством.