Бугун Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирининг ўринбосари Авазжон Қудратиллаевич Каримов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Авазжон Каримов 1983 йил Тошкент шаҳрида туғилган. Олий маълумотли, 2005 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университетини, 2016 йилда эса Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт институтини тамомлаган.
Меҳнат фаолиятини 2006 йилда Ўзбекистон каратэ миллий федерациясида бошлаб, шу пайтгача Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари ва От спорти бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаблари, Маданият ва спорт ишлари вазирлиги, Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернати директори, Республика ОЗКда турли раҳбарлик лавозимларда ишлаган.
2020 йил 12 октябрда Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг ўринбосари, 2021 йилнинг 9 апрелидан эса Туризм ва спорт вазирининг ўринбосари этиб тайинланди. Авазжон Қудратуллаевич спортнинг қуйи бўғинидан то вазир ўринбосаригача бўлган йўлни босиб ўтган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Авазжон Қудратиллаевични бугунги таваллуд айёми билан самимий муборакбод этиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Поздравляем Авазжона Каримова!
Авазжон Каримов родился 19 мая 1983 года в Ташкенте. В 2005 году окончил Ташкентский государственный экономический университет, а в 2016 году Узбекский государственный институт физической культуры и спорта.
Свою деятельность начал в 2006 году в Национальной федерации каратэ Узбекистана и до настоящего времени в Республиканских школах Высшего спортивного мастерства по зимним и сложным техническим видам спорта и по конным видам спорта, Министерстве культуры и спорта, специализированной школе-интернате Олимпийского резерва Чирчика и Республиканском КОР занимал разные руководящие должности.
12 октября 2020 года был назначен заместителем Министра физической культуры и спорта, а с 9 апреля 2021 года занимает должность заместителя Министра туризма и спорта. Авазжон Кудратуллаевич проделал огромный путь с обычного сотрудника до заместителя Министра.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Авазжона Каримова со знаменательной датой, желает ему крепкого здоровья и успехов.