Бугун Ўзбекистон Республикаси Туризм ва спорт вазирининг ўринбосари Авазжон Қудратиллаевич Каримов таваллуд айёмини нишонламоқда.
Авазжон Каримов 1983 йил Тошкент шаҳрида туғилган. Олий маълумотли, 2005 йилда Тошкент давлат иқтисодиёт университетини, 2016 йилда эса Ўзбекистон давлат жисмоний тарбия ва спорт институтини тамомлаган.
Меҳнат фаолиятини 2006 йилда Ўзбекистон каратэ миллий федерациясида бошлаб, шу пайтгача Спортнинг қишки ва мураккаб техник турлари ва От спорти бўйича Республика олий спорт маҳорати мактаблари, Маданият ва спорт ишлари вазирлиги, Чирчиқ ихтисослаштирилган олимпия захиралари мактаб-интернати директори, Республика ОЗКда турли раҳбарлик лавозимларда ишлаган.
2020 йил 12 октябрда Жисмоний тарбия ва спорт вазирининг ўринбосари, 2021 йилнинг 9 апрелидан эса Туризм ва спорт вазирининг ўринбосари этиб тайинланди. Авазжон Қудратуллаевич спортнинг қуйи бўғинидан то вазир ўринбосаригача бўлган йўлни босиб ўтган.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси Авазжон Қудратиллаевични бугунги таваллуд айёми билан самимий муборакбод этиб, у кишига узоқ умр ва сиҳат-саломатлик тилаб қолади.

Congratulations to Avazjon Karimov!
Avazjon Karimov was born on May 19, 1983 in Tashkent. In 2005, he graduated from the Tashkent State University of Economics, and in 2016 from the Uzbek State Institute of Physical Culture and Sports.
He started his activity in 2006 in the National Karate Federation of Uzbekistan and has held various managerial positions in the Republican Schools of Higher Sports Skills in winter and complex technical sports and equestrian sports, the Ministry of Culture and Sports, the specialized boarding school of the Chirchik Olympic Reserve and the Republican COR.
On October 12, 2020, he was appointed Deputy Minister of Physical Culture and Sports, and since April 9, 2021, he has held the position of Deputy Minister of Tourism and Sports. Avazjon Kudratullaevich has come a long way from an ordinary employee to a Deputy Minister.
The National Olympic Committee of Uzbekistan congratulates Avazjon Karimov on a significant date, wishes him good health and success.