Кураш ва оғир атлетикачиларимизнинг Осиё ўйинларига тайёргарлиги кўздан кечирилди
Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Шаҳрулло Маҳмудов ҳамда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов Ханчжоу-2022 Осиё ўйинларига тайёргарлик кўраётган терма жамоаларимизнинг машғулотини кузатиш учун Тошкент вилоятидаги бир қатор базаларга ташриф буюришди.
Ҳозирда “Янгиобод спорт базаси”да курашчиларимиз йиғин ўтказишмоқда. Миллий спортимиз вакиллари бўлажак Осиё ўйинларида делегациямиз ҳисобига кўплаб медалларни тақдим этишни режа қилишган. Мутасаддилар ташриф давомида уларга яратилган шароитларни ўрганиб, спортчилар билан тайёргарлик бўйича суҳбат олиб боришди. Шунингдек, машғулот ҳамда юкламалардан сўнг тикланиш жараёнида атлетларни витаминлар билан таъминланиши бўйича кўрсатмалар берилди.
Юқори вазн тоифаларидаги оғир атлетикачиларимиз эса айни кунларда Саудия Арабистонида давом этаётган жаҳон чемпионатига тайёргарликнинг сўнгги босқичини Чирчиқда олиб боришмоқда. Улар Ар-Риёдга 11 сентябрь куни жўнаб кетишади. Режага мувофиқ, жаҳон чемпионати якунлангач Ўзбекистон терма жамоаси Саудия Арабистонидан тўғри Хитойга йўл олади ва Осиё ўйинларидаги иштирокини бошлайди.

8 Сентября 2023 1959
Заместитель министра Молодёжной политики и спорта Шахрулло Махмудов и заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов посетили ряд баз в Ташкентской области в целях наблюдения за тренировками сборных, готовящихся к Азиатским Играм Ханчжоу-2022.
В настоящее время курашисты проводят УТС на спортивной базе "Янгиабад". Представители узбекского Национального спорта планируют завоевать как можно больше наград на предстоящих Азиатских играх. В ходе визита официальные лица изучили условия, созданные для спортсменов. Также были даны инструкции по обеспечению спортсменов витаминами в процессе восстановления после тренировок и нагрузок.
А тяжелоатлеты в более высоких весовых категориях проводят в Чирчике заключительный этап подготовки к чемпионату мира, который в эти дни проходит в Саудовской Аравии. Они полетят в Эр-Рияд 11 сентября. Согласно плану, по окончании чемпионата мира сборная Узбекистана отправится прямо из Саудовской Аравии в Китай и начнёт своё участие в Азиатских играх.