Сербия пойтахтида ўтаётган академик эшкак эшиш бўйича жаҳон чемпионатида қатнашаётган спортчиларимиз дастлабки саралаш босқичидан муваффақиятли ўтишди.
Енгил вазнли спортчилар орасида Шаҳзод Нурматов ва Собиржон Сафаралиев (LM2x) жуфтлиги чорак финал йўлланмасини қўлга киритганини маълум қилган эдик. Аёллар ўртасидаги беллашувларда Анна Пракатен (W1x) ҳам ўтиш босқичида муваффақиятли иштирок этиб, медаллар учун курашни давом эттирмоқда. Энди ҳамюртларимиз 6 сентябрь куни ярим финал учун баҳсда стартга чиқишади.

Академические гребцы Узбекистана в четвертьфинале
Узбекские спортсмены, участвующие в чемпионате мира по академической гребле, который в эти дни организован в столице Сербии, успешно прошли предварительную квалификацию.
Как мы сообщали ранее, среди спортсменов лёгкой весовой категории путёвку в четвертьфинал завоевала пара Шахзода Нурматова и Собиржона Сафаралиева (LM2x). А в женской части соревнований наша соотечественница Анна Пракатен (W1x) продолжает борьбу за медали, успешно участвуя в переходном этапе. Теперь представители сборной Узбекистана выступят в борьбе за выход в полуфинал 6 сентября.