“Global tour”нинг тўртинчи босқичи ўз ғолибларини аниқлади
Тошкентдаги “Universal Jumping Agro” от спорти клубида конкур бўйича “Global tour” мусобақасининг тўртинчи босқичи ўз якунига етди. 2 кун давом этган мусобақада юртимизнинг турли ҳудудларидан келган сара чавандозлар баҳс олиб боришди.
Эслатиб ўтамиз, мазкур мусобақа 12 босқичдан иборат. Ушбу босқичда юқори ўринларни қўлга киритган чавандозларимиз эндиликда Қирғизистон, Қозоғистон, Россия ва Европанинг бошқа мамлакатлари бўйлаб халқаро мусобақаларда иштирок этиш учун йўл олишади.
Мусобақанинг тақдирлаш маросимида МОҚ раисининг биринчи ўринбосари Равшан Ирматов ҳам иштирок этиб, спортчиларга омад тилаб ўтди.

Известны имена победителей четвёртого этапа “Global tour”
В столичном конноспортивном клубе “Universal Jumping Agro” завершился четвёртый этап соревнования “Global tour” по конкуру. В течении двух дней соревновались лучшие наездники Республики.
Напоминаем, “Global tour” состоит из 12 этапов. Участники, завоевавшие призовые места в туре, примут участие в международных соревнованиях в Кыргызстане, Казахстане, России, а также, и в других странах Европы.
В церемонии награждения победителей и призёров принимал участие и первый заместитель председателя НОК Равшан Ирматов, пожелав удачи спортсменам.