МОҚ раҳбарияти байдарка ва каноэчиларимизга омад тилади
Бугун байдарка ва каноэ бўйича Ўзбекистон терма жамоаси сўнгги лицензион турнирда иштирок этиш учун Россия Федерациясининг Барнаул шаҳрига жўнаб кетди. Жаҳон кубоги босқичи билан бир вақтда ўтадиган ушбу турнирда мазкур спорт тури бўйича Токио-2020 Олимпиадаси учун сўнгги йўлланмалар ўз эгасини топади. Сафар олдидан МОҚ раҳбарияти терма жамоамиз мураббийлари билан онлайн суҳбатлашди.
ZOOM платформасида ўтган учрашувда МОҚ раиси Рустам Шоабдураҳмонов ва унинг ўринбосари Шерзод Ташматов, терма жамоа мураббийлари Рустам Мирзадиёров ва Акбар Самеджанов иштирок этишди. МОҚ раиси мураббийлардан ушбу масъулиятли мусобақа олдидан терма жамоамиз вакилларининг тайёргарлиги, спортчиларимизнинг кайфияти ҳақида сўрар экан, уларга фақат ва фақат омад тилаб қолди.
Лицензион турнир 20-21 май, Жаҳон кубоги эса 21-23 май кунлари бўлиб ўтади. Регламентга кўра, лицензион турнирда фақат биринчи ўринни эгаллаган спортчиларгина Токио-2020 лицензияларига эга бўлишади. Жамоамиз ушбу мусобақаларга қуйидаги таркибда йўл олди:
К1 200: Екатерина Шубина
К1 200: Денис Онуфриев
К1 500: Арина Танатмишева
К1 1000: Шахриёр Махкамов
С1 200: Гулбаҳор Файзиева
С1 1000: Сухнатилло Иногамов
С2 500: Дилноза Рахматова ва Нилуфар Зокирова
Таъкидлаш жоиз, Жаҳон кубоги аллақачон Токио-2020 йўлланмасини қўлга киритган Дилноза Раҳматова ҳамда Нилуфар Зокирова учун Олимпиададан аввалги тайёргарлик вазифасини ўтаб беради.

The Chairman of the NOC wished good luck to our kayakers and canoeists
Today, the national team of Uzbekistan in kayaking and canoeing left for Barnaul (Russia) to participate in the last licensed tournament. This competition will be held simultaneously with the World Cup stage. According to the results of the license tournament, the names of the last holders of permits for the Tokyo 2020 Olympics will be known. Before leaving for Barnaul, the leaders of the NOC held an online meeting with the coaches of the national team.
The meeting was held on the ZOOM platform and was attended by the chairman of the NOC Rustam Shaabdurakhmanov and his deputy Sherzod Tashmatov, coaches of the national team Rustam Mirzadierov and Akbar Samejanov. The chairman of the NOC asked about the preparation of the representatives of the national team, their mood before an important start and wished them good luck.
The licensed tournament will be held on May 20-21, and the World Cup on May 21-23. According to the regulations, only those rowers who win the first place have a chance to become holders of the Tokyo 2020 license. The names of our representatives who will take part in the licensed tournament:
K1 200: Ekaterina Shubina
K1 200: Denis Onufriev
K1 500: Arina Tanatmisheva
K1 1000: Shakhrier Makhkamov
C1 200: Gulbakhor Fayzieva
C1 1000: Sukhnatillo Inogamov
C2 500: Dilnoza Rakhmatova and Nilufar Zokova
It should be noted that the World Cup will be a kind of preparation before the start of the Olympic Games for Dilnoza Rakhmatova and Nilufar Zokova, who have long won the Tokyo 2020 licenses.