Мерганларимиз лицензион жаҳон чемпионатида иштирок этишади
Бугундан Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича катталар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошланди. 1 сентябрга қадар давом этадиган мусобақада 101 мамлакатдан 1200 нафардан зиёд спортчи ғолиблик учун баҳс олиб боради. Улар орасида Ўзбекистон терма жамоаси аъзолари ҳам юртимиз шарафини ҳимоя қилишади.
Аҳамиятлиси, мазкур мусобақада Олимпия дастурларида Париж-2024 лицензиялари ҳам ўйналади. Юртдошларимиз ҳозирда сўнгги тайёргарлик жараёнини олиб боришмоқда. Жамоамиз таркиби билан танишинг:
Пневматик милтиқдан ўқ отиш: Вадим Скороваров, Жавоҳир Соҳибов, Мухтасар Тохирова;
Пневатик тўппончадан ўқ отиш: Муҳаммад Камолов, Владимир Свечников, Вениамин Никитин, Ситора Эргашбаева.

Отечественные стрелки примут участие в лицензионном ЧМ
В столице Азербайджана стартовал чемпионат мира среди взрослых по стрелковому спорту. В соревнованиях, которые продлятся до 1 сентября, за победу будут бороться более 1200 спортсменов из 101 страны. Среди них и представители сборной Узбекистана.
Стоит отметить, что на данном турнире в Олимпийских видах программы разыгрываются лицензии Париж-2024. В эти минуты наши соотечественники ведут заключительный подготовительный процесс. Состав сборной Узбекистана:
Стрельба из пневматической винтовки: Вадим Скороваров, Джавохир Сохибов, Мухтасар Тохирова;
Стрельба из пневматического пистолета: Мухаммад Камалов, Владимир Свечников, Вениамин Никитин, Ситора Эргашбаева.