60 ёшни қарши олган Пўлат Усмоновга МОҚнинг эсдалик медали тақдим қилинди
Таниқли мутахассис, Ўзбек жанг санъати федерацияси раиси Пўлат Усмонов 60 ёшни қарши олди. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасида Пўлат Акрамовични тақдирлашга бағишланган тадбир ўтказилди. Унда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши раиси Баҳодир Махситов, бир гуруҳ спорт фидойилари, юбилярнинг шогирдлари ва ОАВ вакиллари иштирок этишди.
Даставвал Ойбек Омилович ҳамда Шерзод Рихсибаевич сўз олиб, П.Усмоновнинг узоқ йиллардан бери юртимиз спорти ривожига қўшиб келаётган ҳиссаси, хусусан, Ўзбекистон таэквондо ITF ва Ўзбек жанг санъати федерацияларидаги кўп йиллик фаолияти ҳақида тўхталиб ўтишди. Айниқса, миллий спорт турларимизни тиклаш ва уларни ёшлар орасида кенг тарғиб қилишдаги жонбозлиги ҳақида алоҳида гапиришди. Шундан сўнг анъанага мувофиқ, Пўлат Акрамовичга МОҚнинг эсдалик медали топширилди.
Тадбир давомида Кенгаш раиси Баҳодир Махситов, Касаба уюшмалари федерацияси масъули Баҳодир Таджиев, Миллий Паралимпия қўмитаси вакиллари ҳамда юбилярнинг шогирдлари ҳам сўзга чиқиб, Пўлат Усмоновга ўзларининг самимий дил-изҳорлари йўллашди. Кўрсатилган бундай эътибор ва ғамхўрликдан мамнун бўлган П.Усмонов бундан кейин ҳам ёшларимиз орасида миллий спорт турлари ва соғлом турмуш тарзи тарғиботини кучайтириш йўлида бор куч-ғайратини ишга солишга ваъда берди.

Юбиляру Пулату Усмонову была вручена памятная медаль НОК
Накануне председатель Федерации боевых искусств Узбекистана Пулат Усмонов встретил своё 60-летие. Сегодня в Национальном Олимпийском комитете состоялось мероприятие, посвящённое чествованию Пулата Акрамовича. В нём приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя Комитета Шерзод Ташматов, ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым, представители узбекской Федерации боевых искусств.
Сначала выступавшие Ойбек Омилович и Шерзод Рихсибаевич отметили, что П.Усмонов на протяжении многих лет вносит вклад в развитие узбекского спорта, в частности, он на протяжении многих лет вложил свою лепту в развитие Федерации таэквондо ITF Узбекистана и Федерации боевых искусств страны. Особое внимание было уделено возрождению наших Национальных видов спорта и их широкому продвижению среди молодёжи. По традиции Пулату Акрамовичу была вручена памятная медаль НОК.
В ходе мероприятия выступили председатель Совета Баходир Махситов, ответственный Федерации профсоюзов Баходир Таджиев, представители Национального паралимпийского комитета, а также воспитанники юбиляра. Именинник, который был от всей души доволен от такого внимания и заботы, пообещал и впредь прилагать все усилия для увеличения пропаганды здорового образа жизни среди представителей подрастающего поколения.