Волейболчиларимиз қитъа биринчилигининг кумуш медалларини қўлга киртишди
Тошкентда волейбол бўйича 16 ёшгача бўлган ўсмир йигитлар ўртасида Осиё чемпионати ўз якунига етди. Маълум қилганимиздек, бош соврин учун Ўзбекистон ва Эрон жамоалари баҳс олиб боришди.
Қизиқарли кечган учрашувнинг дастлабки сетини юртдошларимиз ўз фойдасига ҳал қилишди. Афсуски, кейинги 3 сет эронлик спортчилар устунлик келишди. Шу тариқа, йигитларимиз мусобақанинг кумуш медалларига сазовор бўлдилар. Эслатиб ўтамиз, бу барча ёш тоифаларидаги волейболчиларимиз учун қитъа биринчилигидаги илк финал бўлди. Қолаверса, ушбу натижа эвазига терма жамоамиз келаси йил бўлиб ўтадиган жаҳон чемпионати йўлланмасини ҳам қўлга киритишди.

Узбекские волейболисты - вице-чемпионы Азии
В Ташкенте завершился чемпионат Азии по волейболу среди юношей до 16 лет. За главный трофей боролись команды Узбекистана и Ирана.
Первый сет бескомпромиссной встречи наши соотечественники решили в свою пользу. К сожалению, доминировали следующие 3 сета иранские спортсмены. Таким образом, узбекские волейболисты завоевали серебряные медали соревнований. Напомним, что это был первый финал континентального первенства для наших волейболистов всех возрастных категорий сборных Узбекистана. Кроме того, отечественная сборная получила путевку на чемпионат мира, который состоится в следующем году.