Мерганларимиз жаҳон чемпионатида иккита кумуш медални қўлга киритишди
Жанубий Кореянинг Чханвон шаҳрида ўқ отиш спорти бўйича ёшлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Дунёнинг 45 мамлакатидан 600 нафардан зиёд мерганлар иштирок этаётган мусобақанинг бугунги кунида Ўзбекистон терма жамоаси 2 та кумуш медалга сазовор бўлди.
Юртдошларимиз ҳар икки медални ҳам йигитлар ўртасида 50 метрдан тўппончадан отиш дастурида қўлга киритишди. Яккалик баҳсларида Вениамин Никитин шоҳсупанинг иккинчи поғонасидан жой олган бўлса, Муҳаммад Камалов, Илҳомбек Обиджонов ва Вениамин Никитин жамоавий дастурда кумуш медаллар билан тақдирланишди.
Қайд этиш жоиз, ўтган йили Мисрда ўтган жаҳон чемпионатида ҳам ёшларимиз жамоавий дастурда иккинчи ўринни қўлга киритишган эди. Бу йил мерганларимиз яккалик дастуридаги медални ҳам терма жамоамиз ғазнасига қўшиб, ўзлари қайд этган натижани янгилашди.

Отечественные атлеты завоевали 2 серебра на ЧМ по стрельбе
В эти дни в Чханвоне (Южная Корея) проходит молодёжный чемпионат мира по стрельбе. В соревнованиях принимают участие более 600 снайперов из 45 стран мира. Приятно отметить, что в рамках данных ответственных стартов сборная Узбекистана завоевала 2 серебряные медали.
Наши соотечественники удостоились этих двух наград в стрельбе из пистолета на 50 метров среди юношей. В индивидуальной программе Вениамин Никитин занял второе место, а Мухаммад Камалов, Илхомбек Обиджонов и Вениамин Никитин завоевали медали серебряного отлива в командной программе.
Стоит отметить, что в прошлом году на молодёжном чемпионате мира в Египте узбекские спортсмены также заняли второе место в командной программе. В этом году наши снайперы обновили свой результат, добавив в казну отечественной сборной медаль и в индивидуальной программе.