Иорданиянинг Амман шаҳрида спорт курашлари бўйича U20 ёш тоифасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди. Мусобақани эркин курашчилар баҳси тугатиб берди. Унда иштирок этган Ўзбекистон терма жамоаси вакиллари 2 та кумуш ва 3 та бронза медалларига сазовор бўлишди. Шоҳсупага кўтарилган курашчиларимиз:
-92 кг: Шерзод Поёнов
-97 кг: Аиназар Базарбаев
-70 кг: Зафарбек Отахонов
-74 кг: Асадбек Каримов
-125 кг: Ҳикматилло Қурбонов
Шу тариқа, спорт курашлари бўйича Осиё чемпионатида делегациямиз 4 та олтин, 6 та кумуш ва 10 та бронза медалларини жамғарди. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан Ўзбекистон спорт курашлари ассоциацияси, спортчи ва мураббийларимизни самимий табриклайди.

Борцы завершили ЧА с 5 медалями
В Аммане (Иордания) завершился чемпионат Азии по спортивной борьбе среди атлетов до 20 лет. В заключительный день состязаний медалистов определили среди борцов вольного стиля. Сборная Узбекистана завоевала 2 серебряные и 3 бронзовые награды. Подробнее:
-97 кг: Аиназар Базарбаев
-74 кг: Асадбек Каримов
-125 кг: Хикматилло Курбонов
Таким образом, на чемпионате Азии по спортивной борьбе отечественная делегация в общей сложности завоевала 4 золотые, 6 серебряных и 10 бронзовых медалей. Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ассоциацию спортивной борьбы страны, спортсменов и тренеров с достигнутым результатом и желает дальнейших ярких побед.