Енгил атлетика бўйича халқаро мусобақанинг биринчи кун ғолиблари билан танишинг
Хабар берганимиздек, бугун пойтахтимизда енгил атлетика бўйича халқаро хотира турнири старт олди. Регламентга кўра, бугун узунлик ва баландликка сакраш, 100 метрга югуриш, диск ва найза улоқтириш каби қизиқарли йўналишларда беллашувлар бўлиб ўтди.
Кутилганидек, аёллар ўртасида баландликка сакраш баҳсида Светлана Радзивил (1.90 м), узунликка сакрашда эса Дарья Резниченко (6.64 м) ғалаба қозонди. Дусанова бу гал 1.85 метр билан иккинчи ўринни қўлга киритган бўлса, кўпкурашчимиз Екатерина Воронина 100 метрга тўсиқлар оша югуриш секторида ўз омадини синаб кўрди ва учинчи натижани қайд этди.
Барча йўналиш ғолиб ва совриндорлари, уларнинг кўрсаткичлари билан танишиш учун ушбу ҳаволага ўтинг:
Мусобақанинг тақдирлаш маросимида МОҚ раҳбарияти ҳам иштирок этиб, атлетларнинг навбатдаги ғалабаси билан муборакбод этиб қолди.

Meet the winners of the first day of the international athletics competition
As we have already reported, the international memory tournament in athletics has started today in our capital. According to the regulations, competitions were held today in such interesting areas as long and high jumps, 100-meter running, discus and javelin throwing.
As expected, Svetlana Radzivill (1.90 m) won the women's high jump, and Daria Reznichenko (6.64 m) won the long jump. While Dusanova took second place this year with a result of 1.85 meters, our all-around Ekaterina Voronina tried her luck in the 100-meter hurdles and showed the third result.
To get acquainted with all the winners and prize-winners of the route, their indicators, follow this link:
The award ceremony was also attended by the leadership of the NOC, which congratulated the athletes on their next victory.