Паралимпиячиларимиз жаҳон чемпионатида муносиб иштирок этишди
8-17 июль кунлари Франция пойтахти Париж шаҳрида пара енгил атлетика бўйича навбатдаги жаҳон чемпионати бўлиб ўтди. Унда Ўзбекистон терма жамоаси муваффақиятли иштирок этиб, 6 та олтин, 7 та кумуш ва 4 та бронза, жами 17 та медалга сазовор бўлди.
Ушбу натижа эвазига делегациямиз умумжамоа ҳисобида 8-ўринни эгаллади. Яна бир аҳамиятли томони, матонатли спортчиларимиз мусобақа давомида Париж-2024 Паралимпия ўйинларига 19 та йўлланмани қўлга киритишди.
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ушбу натижа билан Ўзбекистон Миллий Паралимпия қўмитаси, спортчи ва мураббийларимизни самимий қутлаб, ҳамюртларимизга Париж-2024 Паралимпия ўйинларида ҳам муносиб иштирок этишларини тилаб қолади.

Паралимпийцы Узбекистана достойно выступили на ЧМ
С 8 по 17 июля в Париже прошёл очередной чемпионат мира по пара-лёгкой атлетике. В нём успешно выступила сборная Узбекистана, которая завоевала 17 наград различного достоинства (6 золотых, 7 серебряных и 4 бронзовых).
Благодаря этому результату отечественная делегация заняла 8-е место в общекомандном зачёте. Ещё одним важным моментом является то, что отважные и мужественные спортсмены во время соревнований завоевали 19 путёвок на Паралимпийские игры 2024 года в Париже.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Национальный Паралимпийский комитет страны, спортсменов и тренеров с этим результатом и желает нашим соотечественникам достойного участия в Париж-2024.