Соғлом турмуш тарзи тарғиботчилари ҳамиша эътиборда
Ортда қолган ҳафта ОАВ ходимлари учун байрамларга бой бўлди. 27 июнь – Матбуот ва оммавий ахборот воситалари ходимлари куни, 28 июнь – Қурбон Ҳайити байрами ва 2 июль – Халқаро спорт журналистлари куни кенг нишонланди. Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси узоқ йиллардан бери ҳамкорликда фаолият олиб бораётган соҳа мутахассисларини ушбу байрамлар билан қутлади.
Тадбирда МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов ҳамда Қўмита раиси ўринбосари Шерзод Ташматов, шунингдек, кўплаб ОАВ ходимлари иштирок этишди. Сўз олган расмийлар жам бўлган ижод аҳлининг мамлакатимиз спортида эришилаётган муваффақиятларни халқимизга ишончли ва тезкор тарзда етказиб бериш, Президентимиз илгари сураётган соғлом турмуш тарзини кенг тарғиб қилишдаги меҳнатларини алоҳида таъкидлашди.
Шундан сўнг ОАВ ходимларига Ўзбекистон МОҚнинг ҳамкорларидан бири “7SABER” компаниясининг тўпламларидан иборат совғалар тақдим қилинди. Ўз навбатида, йиғилган журналистлар кўрсатилган эътибор учун миннатдорчилик билдиришди.

Сотрудники СМИ были поощрены со стороны НОК
Прошедшая неделя была насыщена праздниками для сотрудников СМИ. 27 июня широко отмечался День работников печати и СМИ, 28 июня – Курбан хайит и 2 июля-Международный день спортивных журналистов. Сегодня Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравил с этим праздником специалистов сферы, которые уже много лет тесно сотрудничают с Комитетом.
В мероприятии приняли участие Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, заместитель председателя комитета Шерзод Ташматов, а также многие сотрудники СМИ. Официальные лица особо отметили труд творческих личностей в оперативном доведении до народа успехов, достигнутых в спорте нашей страны, в широком освещении здорового образа жизни, который продвигает Президент.
После этого сотрудникам СМИ были вручены подарки, состоящие из комплектов компании “7saber”, одного из партнёров НОК Узбекистана. В свою очередь, собравшиеся журналисты поблагодарили за проявленное внимание.