Жиззахда ёш ВМХ усталари беллашмоқда
Айни кунларда Жиззахда велоспортнинг ВМХ йўналиши бўйича 2007-2008 ва 2009-2010 йилларда туғилган ёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Ушбу йўналиш юртимиз спортига яқинда кириб келганига қарамай қисқа вақт ичида катта аудитория йиғишга муваффақ бўлди.
Яккалик баҳслари якунларига кўра, Отабек Ибрагимов (Жиззах), Артур Стрельцов (Жиззах), Манучер Абдурасулов, (Жиззах), Виктория Ползунова (Сирдарё), Нозима Эгамбердиева (Жиззах), Диёра Абдурасулова (Навоий) ўз ёш тоифаларида олтин медалларни қўлга киритишди. Бугун жамоавий йўналишда ғолиб ва совриндорлар аниқлаб олинади.

В Джизаке соревнуются юные мастера ВМХ
В эти дни в Джизаке проходит чемпионат Узбекистана по велоспорту в направлении ВМХ среди молодёжи 2007-2008 и 2009-2010 годов рождения. Данный вид программы сумел за короткое время собрать большую аудиторию, несмотря на то, что он является относительно молодым.
По итогам индивидуальной гонки золотые медали в своих возрастных категориях завоевали Отабек Ибрагимов (Джизак), Артур Стрельцов (Джизак), Манучер Абдурасулов (Джизак), Виктория Ползунова (Сырдарья), Нозима Эгамбердиева (Джизак), Диёра Абдурасулова (Навои). Сегодня определятся победители и призёры в командной программе.