“Янги нафас” оммавий югуриш мусобақаси доирасида Тошкент шаҳрида ўтган беллашувларнинг ғолиблари тақдирланди
Хабарингиз бор, бутун Республикамиз бўйлаб Халқаро Олимпия куни ва Ёшлар куни муносабати билан ташкил этилган “Янги нафас” оммавий югуриш мусобақаси бўлиб ўтди. Даставвал, мусобақада 60 мингдан зиёд иштирокчи қатнашиши кутилган эди. Якуний таҳлилларга кўра, бу йилги баҳслар 100 мингдан ортиқ иштирокчини қамраб олгани маълум бўлди.
Пойтахтимиздаги сўлим “Миллий боғ” дам олиш маскани Тошкент шаҳрида ўтган пойгаларнинг ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш маросимига мезбонлик қилди. Унда Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон енгил атлетика федерацияси ва ҳамкор ташкилотларнинг мутасаддилари иштирок этиб, совриндорларга медаль ҳамда эсдалик совғаларини топширишди. Эслатиб ўтамиз, Тошкент шаҳрида ўтган мусобақа 1 миля (1609 м), 3 ва 10 км масофаларда ташкил этилди.

В Ташкенте награждены медалисты массового забега «Янги нафас»
Как известно, по всей республике состоялся массовый забег “Янги нафас”, приуроченный к Международному Олимпийскому дню и Дню молодёжи. Первоначально ожидалось, что в мероприятии примут участие более 60 000 участников. Но в итоге в этом году в соревнованиях свои возможности испытали более 100 000 сторонников здорового образа жизни.
В столичном парке “Миллий бог” состоялась церемония награждения победителей и призёров спортивного праздника, прошедшего в Ташкенте. В мероприятии приняли участие представители Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета Узбекистана, Федерации лёгкой атлетики страны и партнёрских организаций, которые вручили всем отличившимся медали и памятные подарки. Напомним, что соревнования в Ташкенте были организованы на дистанциях 1 миля (1609 м), 3 и 10 км.