Халқаро Олимпия куни билан табриклаймиз!
Бугун 23 июнь – Халқаро Олимпия куни. 1894 йил айнан ушбу санада барон Пьер де Кубертен томонидан Халқаро Олимпия қўмитасига асос солинган.
Бугунги кунда мазкур байрам бутун дунёда тинчлик ва саломатлик элчиси сифатида кенг нишонланмоқда. Бу йилги Халқаро Олимпия куни юртимизда 25 июнь санасида “Янги нафас” оммавий югуриш тадбири билан қарши олинади. Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси кенг спорт жамоатчилиги, мамлакатимиздаги Олимпия ҳаракати иштирокчиларини ушбу сана билан қутлаб, барчага мустаҳкам саломатлик тилайди. Байрамингиз муборак бўлсин!

С Международным Олимпийским днём!
Сегодня 23 июня-Международный Олимпийский день. Именно в этот день в 1894 году бароном Пьером де Кубертеном был основан Международный Олимпийский комитет.
В этом году данный праздник спорта будем встречать вместе с массовым забегом "Янги нафас" 25 июня. Главная цель мероприятия -продвижение Олимпийских ценностей и идеалов, популяризация Олимпийского движения и спорта среди населения. НОК Узбекистана искренне поздравляет с этим праздником широкую спортивную общественность, всех сторонников здорового образа жизни и желает всего самого наилучшего. Будьте здоровы и занимайтесь спортом!