Улар Токиода юрт шарафини ҳимоя қилишади
Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси яқинлашиб келаётган Токио-2020 Олимпия ва Паралимпия ўйинларида юртимиз шаънини ҳимоя қиладиган атлетларимизни Сизларга яқиндан таништириш ниятида янги лойиҳа бошлади. Эндиликда ҳар куни Олимпиадада иштирок этадиган лицензиатларимиз ҳақида қизиқарли маълумотларни эътиборингизга ҳавола қилиб борамиз. Бу борада биринчи қаҳрамон сифатида ўзбекистонлик спортчилар орасида Токио-2020 Олимпиадасига илк йўлланмани қўлга киритган теннисчимиз Денис Истоминни танлаб олишни ўринли деб билдик.
Денис Олегович Истомин 1986 йил 7 сентябрь куни Россия Федерациясининг Оренбург шаҳрида таваллуд топган. Халқаро тоифадаги спорт устаси.
Мураббийи: Кладвия Истомина (онаси).
Шу пайтгача ишлаб топган пули: 6 миллион АҚШ доларидан ортиқ.
Жаҳон тасниф жадвалидаги энг юқори ўрни: 33 (2012 йил, 13 август ҳолатига кўра).
Катта дубулға турнирларидани энг яхши натижаси: 4-давра (яккалик), ярим финал (2013, жуфтликда Австралия очиқ чемпионати).

Они будут защищать честь Узбекистана в Токио
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана перед началом Олимпийских и Паралимпийских игр Токио-2020 начал новый проект. В этом проекте мы будем вас знакомить с нашими спортсменами (лицензиатами) которые будут участвовать в Токио-2020. Ежедневно, вы можете узнавать самые интересные сведения и факты об участниках предстоящих Игр. И так, теннисист Денис Истомин, который первым завоевал путёвку на Олимпиаду среди узбекских атлетов.
Истомин Денис Олегович родился 7 сентября 1986 года в городе Оренбург Российской Федерации. Мастер спорта международного класса.
Тренер: Клавдия Истомина (мать).
Заработанные деньги: Больше 6 миллионов долларов.
Самое высокое место в мировом рейтинге: 33 (По итогам 13 августа 2012 года).
Лучший показатель на турнирах «Большого Шлема»: 4-этап (одиночный разряд), полуфинал (2013,открытый чемпионат Австралии, парный) .