Оғир атлетикачиларимизнинг Владивосток йиғини давом этмоқда
Хабар берганимиздек, айни кунларда оғир атлетика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Россия Федерациясининг Владивосток шаҳрида ўқув-машғулот йиғинини олиб бормоқда. Жамоамиз мураббийлар штабининг режаси бўйича шуғулланишда давом этмоқда.
Владивосток йиғини 23 майга қадар олиб борилади. Ҳозирда вакилларимиз умумий жисмоний тайёргарлик устида шуғулланишмоқда. Таъкидлаш жоиз, ушбу шаҳар иқлим ва вақт минтақаси бўйича бўлажак Олимпиада мезбони Токио шаҳри билан бир хил. Бундан вакилларимиз бўлажак Олимпиададан аввал мазкур минтақа об-ҳавосига мослашиб олишлари кўзда тутилган. Йиғинга 10 нафар спортчи, 2 мураббий ва 1 массажчи жалб этилган.

The gathering of our weightlifters continues in Vladivostok
As we previously reported, the Uzbek national weightlifting team is currently in Vladivostok (Russia) and is holding a training camp. Weightlifters continue to train according to the plan of the coaching staff.
The TCB in Vladivostok will last until May 23. Currently, athletes are working to improve their physical fitness. It should be noted that Vladivostok has the same climate as Tokyo and is located in the same time zone with this city. Of course, this will be useful during the adaptation period before the start of the Tokyo 2020 Olympics. 10 athletes, 2 coaches and 1 massage therapist were involved in the collection.