Нукусда дзюдо бўйича мамлакат кубоги якунига етди
Бугун Қорақалпоғистон Республикасининг Нукус шаҳрида дзюдо бўйича катталар ўртасидаги мамлакат кубоги якунига етди. 4 кун давом этган беллашувларда Республикамизнинг барча ҳудудларидан ташриф буюрган 300 нафарга яқин спортчи ғолиблик учун баҳс олиб борди.
Беллашувларнинг яккалик дастурида Тошкент шаҳри умумжамоа ҳисобида биринчи ўринни қўлга киритди. Пойтахтлик дзюдочилар 4 та олтин ва 5 та бронза медалларига сазовор бўлишди. 3 тадан олтин, кумуш ва бронза медалларига эгалик қилган қашқадарёлик полвонлар иккинчи, 2 та олтин, 6 та кумуш ва 4 та бронза медалларини жамғарган Хоразм вилояти учинчи ўринни эгаллади.
Аралаш жамоавий дастурда Қашқадарё вилояти олтин, Тошкент шаҳри кумуш, Хоразм ва Қорақалпоғистон жамоалари бронза медалларини қўлга киритди.

В Нукусе завершился Кубок страны по дзюдо
Сегодня в Нукусе подведены итоги Кубка страны по дзюдо среди взрослых. В соревнованиях, которые длились 4 дня, за победу боролись около 300 спортсменов из всех регионов республики.
В индивидуальной программе соревнований Ташкент занял первое место в общекомандном зачёте. Столичные дзюдоисты завоевали 4 золотые и 5 бронзовых медалей. Кашкадарьинские единоборцы, завоевавшие 3 золотые, по 1 серебряной и бронзовой наград, удостоились второго места, а Хорезмская область, завоевавшая 2 золотые, 6 серебряных и 4 бронзовых медали, вошла в тройку сильнейших.
В смешанной командной программе первое место заняла дружина Кашкадарьинской области, второе-Ташкент, третье-Хорезм и Каракалпакстан.