Чавандозларимиз Москвадаги нуфузли турнирда совриндорлар қаторидан жой олишди
Москва шаҳрида конкур бўйича “Bit River” турнири ўз ниҳоясига етди. 26-28 май кунлари учинчи бор ўтказилган мусобақада ҳамюртларимиз ҳам муваффақиятли иштирок этишди.
“Jump&Drive” дастурини ўз ичига олган 11-йўналиш спортчиларимиз учун муваффақиятли якунланди. Беллашувларда Хуршидбек Алимжонов билан тандем ҳосил қилган Ўзбекистон йилқичилик ва от спорти федерацияси раиси Баҳромжон Газиев 120 см тўсиқлардан ўтиш баҳсларида энг яхши натижани қайд этишди.
145 см баландликдаги тўсиқлардан сакраш йўналишида эса Аъзам Толиббоев иккинчи ўринга сазовор бўлди. “Базарт Де Руэт” лақабли тулпорда ҳаракат қилган юртдошимиз фақатгина россиялик Василиса Еростовойдан орта қолди.

Отечественные всадники заняли призовые места на престижном турнире в Москве
В Москве завершился турнир по конкуру “Bit River”. Наши соотечественники выступили успешно на состязаниях, которые проходили с 26 по 28 мая.
Маршрут 11, который включает в себя программу “Jump&Drive”, был успешно завершён для отечественных спортсменов. На состязаниях председатель Федерации коневодства и конного спорта Узбекистана Бахромжон Газиев в тандеме с Хуршидбеком Алимжоновым, показал лучший результат на соревнованиях с высотой препятствий 120 см.
А зам Толиббоев занял второе место (высота барьеров 145 см). Узбекский наездник, выступавший на лошади по кличке “Базарт Де Руэт”, пропустил вперед лишь россиянку Василису Еростову.