Ёш мерганларимиз ўз маҳоратларини намойиш этишмоқда
Шу кунларда ўқ отиш спорти бўйича ёшлар ўртасида мамлакат биринчилиги бўлиб ўтмоқда. Унда Республикамизнинг 8 вилоятидан 110 нафардан ортиқ спортчи иштирок этмоқда.
Баҳслар пневматик ва кичик калибрли қуроллардан ўқ отиш бўйича ўтказилмоқда. Регламентга кўра, баҳслар 12 хил машқ бўйича олиб борилади. Бугунги эпидемиологик вазиятдан келиб чиққан ҳолда мусобақа томошабинларсиз, барча санитар-гигиеник қоидаларга риоя қилган ҳолда олиб борилмоқда.
Ҳозирда мусобақанинг саралаш баҳслари бўлиб ўтмоқда. Мамлакат биринчилиги 12 майга қадар давом этади.

Our young shooters demonstrate their talent
Currently, the Uzbek Youth Shooting Championship is being held in the capital. More than 110 athletes from 8 regions of the Republic and the city of Tashkent take part in the competition.
Athletes compete in shooting from pneumatic and small-caliber pistols and rifles. According to the regulations, the championship is held in 12 exercises. Taking into account the epidemiological situation, the competitions are organized without spectators in compliance with all sanitary and hygienic norms and rules.
The qualifying stage of the competition is currently taking place. The national championship will last until May 12.