Велошоссе бўйича Ўзбекистон чемпионатининг илк ғолиблари аниқланди
Тошкент вилоятида велошоссе бўйича ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати старт олди.
Турнир биринчи кун баҳслариданоқ муросасиз кечди. Жамоавий вақт пойгаси бўйича 40 км масофага ўтказилган мусобақада эркаклар ўртасида Даниил Евдокимов, Никита Стенкавой, Дмитрий Сирко, Ботиржон Исматовлардан иборат “Динамо” жамоаси 50:50, ёшлар ўртасида эса Самандар Султонов, Аҳмад Юлдашев, Ҳусниддин Шоназаров, Давлатёр Зарибовдан иборат Хоразм вилояти жамоаси 52:59 дақиқа натижа билан ғолибликни қўлга киритди.
Аёллар ўртасидаги жуфтлик вақт пойгаси 20 км масофага кечди. Унда Янина Кускова ва Мадина Қаҳҳорова 28:59 дақиқа натижа билан ғалаба қозонди. Ёш қизлар ўртасидаги беллашувда эса Анна Кускова ҳамда Маргарита Мисюрина 30:22 дақиқа билан энг яхши натижани қайд этди.

Определены первые победители чемпионата Узбекистана
Как ранее сообщалось, на чемпионате Узбекистана по велошоссе, который стартовал в Ташкентской области, соревнуются мужчины, женщины, а также юниоры и юниорки 2003-2004 годов рождения.
Первый день турнира был бескомпромиссным. В командной гонке на время 40 км среди мужчин победила команда “Динамо” в составе Данила Евдокимова, Никиты Стенкавого, Дмитрия Сирко, Ботиржона Исматова с результатом 50:5, а среди молодежи, команда Хорезмской области в составе Самандара Султанова, Ахмеда Юлдашева, Хусниддина Шоназарова, Давлатера Зарибова — 52:59.
В парной гонке на время 20 км среди женщин победу одержали Янина Кускова и Мадина Каххорова с результатом 28:59. А в соревнованиях по юниоркам Анна Кускова и Маргарита Мисюрина первыми сумели пересечь финишную черту показав результат 30:22.
Напомним, что турнир, проводимый Министерством туризма и спорта Республики Узбекистан, Национальным Олимпийским комитетом и Федерацией велосипедного спорта Узбекистана, продлится до 8 мая.