Велошоссе бўйича Ўзбекистон чемпионатининг илк ғолиблари аниқланди
Тошкент вилоятида велошоссе бўйича ўсмирлар, ёшлар ва катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати старт олди.
Турнир биринчи кун баҳслариданоқ муросасиз кечди. Жамоавий вақт пойгаси бўйича 40 км масофага ўтказилган мусобақада эркаклар ўртасида Даниил Евдокимов, Никита Стенкавой, Дмитрий Сирко, Ботиржон Исматовлардан иборат “Динамо” жамоаси 50:50, ёшлар ўртасида эса Самандар Султонов, Аҳмад Юлдашев, Ҳусниддин Шоназаров, Давлатёр Зарибовдан иборат Хоразм вилояти жамоаси 52:59 дақиқа натижа билан ғолибликни қўлга киритди.
Аёллар ўртасидаги жуфтлик вақт пойгаси 20 км масофага кечди. Унда Янина Кускова ва Мадина Қаҳҳорова 28:59 дақиқа натижа билан ғалаба қозонди. Ёш қизлар ўртасидаги беллашувда эса Анна Кускова ҳамда Маргарита Мисюрина 30:22 дақиқа билан энг яхши натижани қайд этди.

As previously reported, men, women, as well as juniors and juniors born in 2003-2004 compete at the Uzbek Cycling Championship, which started in the Tashkent region.
The first day of the tournament was uncompromising. The Dynamo team consisting of Danil Evdokimov, Nikita Stenkavoy, Dmitry Sirko, Botirjon Ismatov won the 40 km team race among men with a result of 50:5, and among the youth, the team of the Khorezm region consisting of Samandar Sultanov, Ahmed Yuldashev, Husniddin Shonazarov, Davlater Zaribov — 52:59.
Yanina Kuskova and Madina Kakhhorova won the 20 km women's doubles race with a score of 28:59. And in the junior competitions, Anna Kuskova and Margarita Misyurina were the first to cross the finish line with a result of 30: 22.
The tournament, held by the Ministry of Tourism and Sports of the Republic of Uzbekistan, the National Olympic Committee and the Cycling Federation of Uzbekistan, will last until May 8.