Ёш чавандозларимиз учкураш бўйича беллашишди
3-6 май кунлари Тошкент вилоятининг Қибрай туманида жойлашган “Universal Jumping Agro” от спорт клубида учкураш бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида мамлакат чемпионати бўлиб ўтди. Унда Андижон, Фарғона, Қашқадарё, Бухоро вилоятлари ва Тошкент шаҳридан иқтидорли ёш чавандозлар ўзаро баҳс олиб бордилар.
Мусобақа якунига кўра, ўсмирлар ўртасида бухоролик Умид Вафоев “Максимал” тулпорида, ёшлар орасида эса “Кросс” лақабли отда иштирок этган қашқадарёлик Аброр Эсонов ғалаба қозонди. Қайд этиш жоиз, Эсонов ўз омадини “Мираги” тулпорида ҳам синаб кўрган эди ва бу чиқиши унга кумуш медални тақдим этган.

Young riders competed in the triathlon
On May 3-6, the national triathlon championship among juniors and youth took place in the equestrian club "Universal Jumping Agro". Talented riders from Andijan, Kashkadarya, Bukhara and Tashkent took part in the competition.
According to the results of the junior championship, Umid Vafoev from Bukhara won on his horse named "Maximal", and among the youth Abror Esanov from Kashkadarya on the horse "Cross". It should be noted that Esanov also performed on the horse "Miragi", which ensured that he won silver.