Ўзбекистон бокс федерацияси Навоий вилояти бўлимига янги раис тайинланди
Яхши биласиз, Ўзбекистон бокс федерацияси сўнгги пайтларда вилоят бўлимлари ишини такомиллаштириш, ҳудудларда бокс ривожини кучайтириш масаласида қатор чора-тадбирларни амалга оширмоқда. Бу борада бугунги кунгача бир неча ҳудудий бўлимларга янги раислар тайинланди. Ана шундай ўзгаришлардан бири Навоий вилоятида бўлди. Бугун вилоят марказида Ўзбекистон бокс федерацияси Навоий вилояти бўлимининг навбатдан ташқари ҳисобот конференцияси ташкил этилди.
Унда МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов бошчилигидаги ишчи гуруҳ аъзолари ҳам иштирок этишди. Кун тартибидан ўрин олган асосий масала вилоят бўлимига янги раис тайинлашдан иборат эди.
Ўзбекистон бокс федерацияси уставининг 5-бандига биноан федерация раҳбариятининг тавсиясига асосан бир неча йиллар давомида Навоий вилоятининг турли ташкилотларига раҳбарлик қилиб келган, соҳада катта меҳнат тажрибасига эга бўлган Сардор Абдуқодирович Ғаффоров Навоий вилояти бўлими раиси этиб тайинланди.
Йиғилиш давомида федерация раҳбарияти томонидан вилоят бўлимида амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб берилди. Ўз навбатида, Сардор Ғаффоров билдирилган ишончни оқлашга, Навоий вилояти боксини янги босқичга олиб чиқишга ҳаракат қилишини таъкидлади.
Тадбир давомида Ўзбекистон бокс федерацияси томонидан кўп йиллик меҳнати ва вилоятда бокс ривожига қўшган ҳиссаси учун мураббийлар Александр Петров ва Тўлқин Маҳамматовга эҳтиром кўрсатилди.

A new head of the Navoi Region Boxing Federation has been elected
As you know, recently the Boxing Federation of Uzbekistan has been taking a number of measures to improve the work of regional offices and accelerate the development of boxing in the regions. In particular, until now, new chairmen have been appointed in several regional divisions of the federation. One of these appointments took place today for the Navoi region. In particular, an extraordinary reporting and selective conference of the boxing Federation of the Navoi region was organized in Navoi.
The event was attended by members of the working group headed by the deputy chairman of the NOC, first Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan Saken Polatov. The main issue included in the agenda was the appointment of a new chairman of the regional division.
According to the charter of the Boxing Federation of Uzbekistan (article 5), and also, on the recommendation of the federation's leadership, Sardor Abdukadyrovich Gafforov, who was a leader in various organizations in Navoi for several years, was elected to the post of chairman of the boxing federation of the Navoi region.
During the event, the leadership of the federation gave appropriate instructions, which must be fulfilled in the regional department. In turn, Sardor Gafforov promised to justify the trust placed in him and further develop boxing in the region.
During the event, the Boxing Federation of Uzbekistan paid due respect to the coaches Alexander Petrov and Tolkin Mahammatov, who made their worthy contribution to the development of boxing in the Navoi region.