Ўзбекистон бокс федерацияси Навоий вилояти бўлимига янги раис тайинланди
Яхши биласиз, Ўзбекистон бокс федерацияси сўнгги пайтларда вилоят бўлимлари ишини такомиллаштириш, ҳудудларда бокс ривожини кучайтириш масаласида қатор чора-тадбирларни амалга оширмоқда. Бу борада бугунги кунгача бир неча ҳудудий бўлимларга янги раислар тайинланди. Ана шундай ўзгаришлардан бири Навоий вилоятида бўлди. Бугун вилоят марказида Ўзбекистон бокс федерацияси Навоий вилояти бўлимининг навбатдан ташқари ҳисобот конференцияси ташкил этилди.
Унда МОҚ раиси ўринбосари, Ўзбекистон бокс федерацияси раисининг биринчи ўринбосари Сакен Полатов бошчилигидаги ишчи гуруҳ аъзолари ҳам иштирок этишди. Кун тартибидан ўрин олган асосий масала вилоят бўлимига янги раис тайинлашдан иборат эди.
Ўзбекистон бокс федерацияси уставининг 5-бандига биноан федерация раҳбариятининг тавсиясига асосан бир неча йиллар давомида Навоий вилоятининг турли ташкилотларига раҳбарлик қилиб келган, соҳада катта меҳнат тажрибасига эга бўлган Сардор Абдуқодирович Ғаффоров Навоий вилояти бўлими раиси этиб тайинланди.
Йиғилиш давомида федерация раҳбарияти томонидан вилоят бўлимида амалга оширилиши лозим бўлган вазифалар белгилаб берилди. Ўз навбатида, Сардор Ғаффоров билдирилган ишончни оқлашга, Навоий вилояти боксини янги босқичга олиб чиқишга ҳаракат қилишини таъкидлади.
Тадбир давомида Ўзбекистон бокс федерацияси томонидан кўп йиллик меҳнати ва вилоятда бокс ривожига қўшган ҳиссаси учун мураббийлар Александр Петров ва Тўлқин Маҳамматовга эҳтиром кўрсатилди.

Избран новый руководитель федерации бокса Навоийской области
Как известно, в последнее время федерация бокса Узбекистана предпринимает ряд мер по улучшению работы региональных отделений и ускорению развития бокса в областях. В частности, до настоящего времени были назначены новые председатели в нескольких областных подразделениях федерации. Одно из таких назначений сегодня состоялось для Навоийской области. В частности, в Навои была организована внеочередная отчетно-выборочная конференция федерации бокса Навоийской области.
В мероприятии приняли участие члены рабочей группы во главе с заместителем председателя НОК, первым заместителем председателя федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым. Основным вопросом включенным в повестку дня было назначение нового председателя областного подразделения.
Согласно уставу федерации бокса Узбекистана (статья 5), а также, по рекомендации руководства федерации на пост председателя федерации бокса Навоийской области избрался Гаффоров Сардор Абдукадырович, который несколько лет был руководителем в различных организациях в Навои.
Во время мероприятия руководством федерации даны соответствующие поручения, которых необходимо выполнить в областном отделении. В свою очередь, Сардор Гаффоров пообещал оправдать оказанное доверие и ещё больше развивать бокс в регионе.
В ходе мероприятия федерацией бокса Узбекистана было оказано должное уважение тренерам Александру Петрову и Толкину Махамматову, которые внесли свой достойный вклад в развитие бокса в Навоийской области.