Янгибозорда замонавий бешкураш бўйича Ўзбекистон чемпионати ўтказилди
Тошкент вилоятидаги Янгибозор шаҳарчасида жойлашган спорт мактабида замонавий бешкурашнинг бир қатор турлари бўйича ўсмирлар ва катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди. Мусобақа давомида спортчилар иккикураш, учкураш ва тўрткураш бўйича ўзаро баҳс олиб боришди.
Қизиқарли ўтган беллашувларда юртимизнинг турли вилоятлари, шунингдек, Қорақалпоғистон Республикасидан ташриф буюрган спортчилар ғолиблик йўлида ўз маҳоратларини намойиш этишди. Баҳслар давомида мураббийлар штаби терма жамоага номзод бир қатор иқтидорли ёшларни саралаб олдилар.
Чемпионат якунида ўтган тақдирлаш маросимида Юқори Чирчиқ тумани ҳокими Ускенбай Атемов, Баҳромжон Газиев бошчилигидаги Ўзбекистон замонавий бешкураш федерацияси раиси мутасаддилари иштирок этиб, ғолиб ва совриндорларга эсдалик совғаларини тақдим қилишди.

В Янгибазаре состоялся чемпионат Узбекистана по современному пятиборью
В спортивной школе, расположенной в городке Янгибазар Ташкентской области, состоялся чемпионат Узбекистана по современному пятиборью среди юниоров и взрослых. Спортсмены соревновались между собой в двоеборье, троеборье и четырёхборье.
За победу боролись атлеты из различных регионов республики. В ходе состязаний тренерский штаб отобрал ряд талантов, которые вошли в ряды кандидатов в основную сборную страны.
В церемонии награждения, состоявшейся по окончании турнира, приняли участие хаким Юкори-Чирчикского района Ускенбай Атемов, представители Федерации современного пятиборья Узбекистана во главе с Бахромжоном Газиевым. Все отличившиеся были поощрены со стороны организаторов.