МОҚ раҳбари мерганларимизнинг лицензион мусобақага тайёргарлиги билан танишди
Бугун Рустам Шоабдураҳмонов Ўзбекистон камондан отиш федерациясига ташриф буюрди. Унда МОҚ раҳбари миллий терма жамоамиз спортчиларининг саломатлиги ва июнь ойида Парижда ўтадиган лицензион турнири олдидан олиб борилаётган ўқув-машғулот йиғинлари билан яқиндан танишди.
Таъкидлаш жоиз, айни пайтда терма жамоа базасида ўсмирлар ўртасида мамлакат чемпионати ҳам ўтказилмоқда. Р. Шоабдураҳмонов ёш мерганларимизнинг беллашувларини томоша қилар экан, федерация мутасаддиларига ўз тавсияларини бериб ўтди.
“Ҳозирда спортчиларимизнинг саломатлиги асосий даражага чиқиб қолмоқда. Барчамиз бунинг учун масъулмиз. Давлатимиз бизни ҳар жабҳада қўллаб-қувватлар экан, ўз натижаларимиз билан муносиб жавоб қайтарайлик. Сизлардан ҳам умидимиз катта. Токио Олимпиадасида делегациямиз таркибида камончиларимиз бўлишини истаймиз. Бу йўлда Туризм ва спорт вазирлиги ҳамда МОҚ барча ёрдамни кўрсатишга тайёр”, – деди МОҚ раиси.
Р. Шоабдураҳмонов терма жамоа мутасаддилари билан суҳбатлашар экан, атлетларимизнинг саломатлигини назоратга олиш, уларнинг оилавий шароитларини ўрганиш, лицензион мусобақага тайёргарлик режаларини яна бир карра пухта кўриб чиқиш бўйича кўрсатмалар берди.

Председатель НОК ознакомился с подготовкой наших лучников к лицензионному соревнованию
Сегодня председатель НОК Рустам Шаабдурахманов посетил базу стрельбы из лука Узбекистана. Во время своего визита, Шаабдурахманов ознакомился со здоровьем спортсменов, а также, с их учебно-тренировочным сбором, которая является подготовкой к лицензионному соревнованию в Париже.
Следует отметить, что в настоящее время на базе сборной проходит и чемпионат страны среди юниоров. Наблюдая за соревнованиями молодых лучников, председатель НОК дал свои рекомендации ответственным лицам федерации.
«Сейчас для нас самое главное — здоровье представителей сборной. Мы все ответственны за это. Так как наше правительство в каждой сфере поддерживает нас, нам необходимо оправдывать доверие своими победами. Мы возлагаем на вас большие надежды. Мы очень хотим видеть наших лучников среди участников Токийской Олимпиады. Министерство туризма и спорта и НОК готово оказать всю необходимую поддержку», — сказал председатель НОК.
Беседуя с ответственными лицами сборной, Рустам Шаабдурахманов дал поручения относительно контроля здоровья спортсменов, изучения их семейного положения и тщательного рассмотрения подготовки к лицензионному соревнованию.