Жамила Панфилова Осиё чемпионатида иккита бронза медалини қўлга киритди
Оғир атлетика бўйича Жанубий Кореяда ўтаётган Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоаси ўзининг илк медалларини қўлга киритди. Аёллар ўртасида ўтган -55 кг вазн тоифасидаги беллашувларда Жамила Панфилова иккита бронза медалига сазовор бўлди.
Ҳамюртимизнинг даст кўтаришда қайд этган 86 кг, силтаб кўтаришдаги 105 кг натижаси унга ҳар икки йўналишда шоҳсупага кўтарилишини таъминлади. Афсуски, спортчимиз икки кураш бўйича тўртинчи ўринни эгаллади. Мазкур вазн тоифасида қатнашган яна бир атлетимиз Нигора Абдуллаева эса мусобақани тўққизинчи поғонада якунлади.

Джамила Панфилова завоевала две бронзовые медали на ЧА
На проходящем в Южной Корее чемпионате Азии по тяжёлой атлетике сборная Узбекистана завоевала свои первые медали. В соревнованиях среди женщин в категории до 55 кг Джамила Панфилова завоевала две бронзовые медали.
Результат нашей соотечественницы в рывке 86 кг и в толчке 105 кг позволил ей подняться на пьедестал почёта в обоих видах программы. К сожалению, наша спортсменка заняла четвёртое место по сумме двух упражнений. Ещё одна узбекская спортсменка Нигора Абдуллаева, выступавшая в данном весе, завершила соревнования на девятом месте.