Спортимиз фахрийлари ҳамиша эътиборда
Ҳар бир байрамлар олдидан ўзбек спорти фахрийлари ҳолидан хабар олиниб, уларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш анъанаси йўлга қўйилган. Ёшлар сиёсати ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси, Ўзбекистон спорт фахрийлари кенгаши ва ҳомийлар томонидан яқинлашиб келаётган 9 май – Хотира ва қадрлаш куни муносабати билан бир гуруҳ фахрийлар рағбатлантирилди.
Миллий Олимпия қўмитасида Ёшлар сиёсати ва спорт вазирининг ўринбосари Дурдона Раҳимова, МОҚ Бош котиби Ойбек Касимов, шунингдек, Баҳодир Махситов бошчилигидаги спорт фахрийлари иштирок этган тадбирда спортимиз дарғаларининг ҳаёт йўли ёдга олиниб, улар қолдирган кучли мактаб, орттирган улкан ҳаётий тажрибалари алоҳида эътироф этилди. Учрашув давомида умргузаронлик қилаётган ҳар бир спорт фахрийсини ижтимоий қўллаб-қувватлаш мақсадида уларга моддий кўмак кўрсатилди.
Шундан сўнг маросимнинг бадиий қисми «Ўзбекистон» меҳмонхонасининг ресторанида давом этди. Унда МОҚ раиси ўринбосари Шерзод Ташматов ҳам иштирок этиб, фахрийларимизга ўзининг самимий тилакларини йўллади. Тадбир давомида фахрийлар учун дастурхон ёзилди. Давлатимизнинг бундай ғамхўрлигидан миннатдор бўлган ўзбек спортининг дарғалари юртимиз осойишталиги ва тинчлигимиз учун қўлларини дуога очишди.

Ветераны узбекского спорта всегда на почёте
Узбекские ветераны спорта на постоянной основе находятся в центре внимания спортивной общественности и в преддверии праздников они получают социальную поддержку в качестве материальной помощи. В связи с предстоящим 9 мая - Днём памяти и почестей ветераны спорта были поощрены со стороны Министерства молодёжной политики и спорта, Национального Олимпийского комитета, Совета ветеранов спорта Узбекистана и спонсоров.
На мероприятии, прошедшем в Национальном Олимпийском комитете Узбекистана, в котором приняли участие заместитель министра Молодёжной политики и спорта Дурдона Рахимова, Генеральный секретарь НОК Ойбек Касимов, а также ветераны спорта во главе с Баходиром Махситовым, был отмечен жизненный путь наших ветеранов, оставленная ими сильная школа, огромный жизненный опыт. В ходе мероприятия каждый из ветеранов получил социальную помощь в виде материальной поддержки.
После этого вторая часть церемонии продолжилась в отеле “Узбекистан”, где был накрыт праздничный стол для ветеранов. В нём также принял участие заместитель председателя НОК Шерзод Ташматов, который направил ветеранам свои искренние пожелания. Благодарные за такую заботу и внимание, оказываемые со стороны государства, ветераны узбекского спорта благословили и помолились за мир и спокойствие нашей Родины.